Klaszter segíti a Nav N Go továbbfejlődését
A navigációs és mobilszoftvereket fejlesztő Nav N Go Kft. csatlakozott a Mobilitás és Multimédia Klaszterhez annak reményében, hogy könnyebben tudjon fejlesztéseket megvalósítani.
Vahl Tamás, a cég ügyvezető igazgatója csütörtökön budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, a klaszterhez azért is csatlakoztak, mert segítségével meg szeretnék őrizni versenyelőnyüket a nemzetközi piacokon.
Hozzátette: eddig a cég mindent maga csinált, de most a továbbfejlődés érdekében nyitnia kell, s partnereket kell bevonnia fejlesztésekbe.
A Mobilitás és Multimédia Klasztert 2007-ben a magyar infokommunikációs iparág cégei, illetve több oktatási intézmény, valamint kis- és közepes vállalkozás azért hozta létre 100 millió forint befektetéssel, hogy ösztönözzék, összefogják Magyarországon a mobil- és multimédiás fejlesztéseket, és segítsék a termékek piaci bevezetését. A klaszternek ma 62 tagja van. A klaszterben a szervezetek egyesítik kutatásfejlesztési erőforrásaikat, illetve érétkesítik a közösen létrehozott szolgáltatásokat és eredményeket.
Lemák Gábor, a klaszter igazgatója elmondta, az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy az ötletek 80 százaléka alkalmatlan megvalósításra, így az eddigi 250-ből mintegy 50-et támogatott a klaszter. Ebből 23 jutott el pályázati szintig, s ebből hét 2,7 milliárd forint fejlesztési támogatást nyert pályázatokon, például uniós és más tőkealapokból. További 9 pályázatot most bírálnak el.
A magyar tulajdonú, 30 millió euró árbevételű Nav N Go 2005-ben alakult. A cég mintegy 250 embert foglalkoztat budapesti központjában, ahol a kutatás-fejlesztés, illetve a termék- és projekt menedzsment történik. A bevétel harmada Nyugat-Európából, másik harmada Észak-Amerikából, míg a fennmaradó harmad a világ többi részéből származik. Vahl Tamás úgy vélte, a cég szempontjából további növekedés Ázsiában és Dél-Amerikában várható.
Kapcsolódó cikkek
- Lendületben a tárolóspecialista MHM Computer
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája
- Kapsch CarrierCom: lezárult a Nortel-divíziót érintő felvásárlás
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
- Mobilüzletágat alakítana ki a UPC
- Nemzetközi cégé lett a magyar egészségügyi informatikai vállalat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.