Közösségi portálokat integrál levelezőrendszerébe a Microsoft

MTI Sajtóadatbank, 2010. február 18. 13:18

Közösségi portálokat integrál az Outlookba a Microsoft szoftveróriás, amely ezzel újabb lépést tesz abba az irányba, hogy asztali levelezőkliensét a Facebook és a MySpace közösségi portálokhoz hasonló információs központtá alakítsa.

Az Outlook Social Connector béta-verziója a levelezőprogramba épülve jelenik meg egy kiegészítő ablakként. Amikor a felhasználó megnyit egy levelet, a Social Connector-ablakban megjelennek a feladó közösségi portálokon közzétett legutóbbi frissítései. Ezek között megtalálható lesz például a Linkedln-bejegyzések, vagy a Facebookról ismert "Most éppen mit csinálsz?" állapot kijelzés.

A Microsoft mostanáig vegyes sikereket könyvelhetett el a webes trendek terén, ugyanis a Hotmail és Windows Live Messenger széles körben elterjedt, azonban a Windows Live blog-, illetve közösségiportál-funkciója nem lett annyira felkapott, mint a Facebook.

Az új szoftverrel az Outlook is közösségi portállá válik, mert például vállalati környezetben, ha feladó és címzett a céges szerveren ugyanazon a dokumentumon dolgozik, akkor a Social Connector-ablakban a résztvevők azonnal láthatják egymás szerkesztéseit.

A szoftver jelenlegi formájában nem teszi lehetővé, hogy a felhasználók a levelezőrendszeren keresztül küldjenek információkat a közösségi portálokra.

Az Office 2003, 2007 és az Office 2010 béta verzióját használók www.linkedin.com oldalról tölthetik le a kiegészítést. A Facebook és a MySpace bővítmény azonban csak júniusra, az Office 2010 piacra kerülésével lesz elérhető - közölte a Microsoft.

Kulcsszavak: Outlook Facebook MySpace

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Film készül a magyar otthoni számítógépek aranykoráról

Elindult a közösségi finanszírozási kampány a Vakondok dokumentumfilm-sorozat hatodik részére. A Vakondok 6 a nyolcvanas évek magyar gyártású otthoni számítógépeinek történetét dolgozná fel: a HT-1080Z, Homelab, Aircomp, Brailab, Primo, Videoton TVC, Proper-16 és más hazai gépek világát.

2026. június 16. 13:20

Az AI felgyorsítja a kiberkockázatok kialakulását a pénzügyi szektorban

A mesterséges intelligencia (AI) új generációja alapjaiban alakítja át a kiberfenyegetések természetét a pénzügyi szolgáltatási szektorban. Az AI fejlődése jelentősen lerövidítheti azt az időt, amely a sérülékenységek felfedezése és azok tényleges kihasználása között eltelik. A Deloitte friss elemzése szerint ez tovább növelheti az európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) pénzügyi intézmények működési rezilienciával kapcsolatos kihívásait, és minden korábbinál nagyobb hangsúlyt helyezhet a gyors és fegyelmezett kiberbiztonsági intézkedésekre.

2026. június 16. 09:56

A Formlabs új szintre emeli az ipari SLS 3D nyomtatást

Miután a Fuse 1+ 30W az elmúlt évek egyik legnagyobb additív sikertörténetévé vált és világszerte több ezer vállalat számára tette elérhetővé a professzionális SLS 3D nyomtatást, a gyártó most újabb mérföldkőhöz érkezett. A Formlabs bemutatta a Fuse X1 rendszert, amely a nagyformátumú ipari SLS gyártás piacát célozza meg és közvetlen kihívója lehet a korábbi ipari SLS és MJF rendszereknek.

2026. június 10. 11:47

Az AI-ügynökök átírják a webes forgalom szabályait – a cégeknek alkalmazkodniuk kell

A vállalatoknak egyre jelentősebb kihívással kell szembenézniük: egyes weboldalakon a teljes forgalom közel felét már automatizált rendszerek generálják. A Magyarországon is hosting szolgáltatásokat nyújtó cseh vshosting legfrissebb elemzése szerint az AI-ügynökök rohamos terjedése technológiai, üzleti és pénzügyi kockázatokat egyaránt hordoz a vállalatok számára.

2026. június 9. 12:31

Az AI-ügynökök új biztonsági kihívások elé állítják a cégeket

A vállalatok egyre szélesebb körben alkalmaznak mesterséges intelligenciára (AI) és generatív mesterséges intelligenciára (GenAI) épülő megoldásokat működésük különböző területein, miközben a biztonsági kontrollok sok esetben nem fejlődnek azonos ütemben a technológia elterjedésével. Ez a lemaradás különösen az AI-ügynökök térnyerésével válik kritikus tényezővé, hiszen ezek a rendszerek már önálló döntéshozatalra és feladatvégzésre is képesek.

2026. június 6. 14:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58