Tovább erősödő Cisco-NetApp-VMware együttműködés

Kovács Attila, 2010. március 6. 11:17

Egy újonnan bejelentett architektúra révén még magasabb biztonsági szinten történhet az adatközponti erőforrások megosztása a virtualizált és a vállalati felhő (cloud) környezetek között.

A három cég a hosszú múltra visszatekintő együttműködésüket kibővítve olyan új tervezési architektúrát fejlesztett ki, amellyel az ügyfelek a virtuális adatközpontokat az eddigieknél is hatékonyabbá, dinamikusabbá és biztonságosabbá tehetik. A most bejelentett Secure Multi-tenancy Design Architecture azáltal nyújt nagyobb biztonságot a vállalati felhőben, hogy elkülöníti az egységes informatikai infrastruktúrán osztozó felhasználók, vállalati egységek vagy részlegek informatikai erőforrásait és alkalmazásait. Az együttműködés keretében a három cég egyben új támogatási modellt is kínál majd az előzetesen tesztelt és ellenőrzött tervezési architektúrákhoz, amelyekkel az ügyfelek gyorsan hozhatnak létre egységes virtualizált infrastruktúrákat.

A biztonságos „multi-tenancy”, azaz több felhasználó által bérelt tervezési architektúra olyan átfogó, ellenőrzött tervezési modell, amely a fokozott biztonság érdekében elkülönítetten kezeli az informatikai erőforrásokat a megosztott virtuális és vállalati számítási felhős környezetekben. A tervezési architektúrával a vállalati ügyfelek, a rendszerintegrátorok és a szolgáltatók olyan belső és külső felhőszolgáltatásokat fejleszthetnek ki, amelyek az egységes infrastruktúra számítófelhős, hálózati, tárolási és felügyeleti szintjeire kiterjedően fokozott biztonságot nyújtanak az ügyfelek, a vállalati egységek, részlegek vagy biztonsági zónák elkülönítésével.

Az elképzeléseik középpontjában olyan dinamikus adatközpont áll, amely a számítási felhő alapját képezve, lehetővé teszi a vállalatok, rendszerintegrátorok és szolgáltatók számára az IT as a Service (ITAAS), azaz a szolgáltatásként kínált informatika megvalósítását.A VMware vSphere rendszerére épülő dinamikus adatközpont a Cisco és a NetApp technológiáival egyesítve szilárd alapot teremt a vállalati  és a nyilvános számítási felhőkhöz, valamint lehetővé teszi az adatok és az alkalmazások felhők közötti mozgatását. A NetApp, a VMware és a Cisco olyan központokat képzel el, amelyek egységes architektúrát kínálnak ügyfeleinknek egy olyan teljes körű és virtualizált adatközpont létrehozásához, amely egyrészt leegyszerűsíti a különböző műveleteket, másrészt fokozza a rendszer hibatűrését.

A Secure Multi-tenancy Design Architecture alapját a Cisco Nexus sorozatú kapcsolók és a Cisco Unified Computing System, valamint a MultiStore technológiájú NetApp FAS hálózati tároló, továbbá a VMware vSphere és vShield Zones platformjai szolgáltatják. A tervezési referenciaarchitektúrát a három partner közösen tesztelte, és „Cisco Validated Design” hitelesítéssel látták el. Az együttműködés részeként a Cisco, a NetApp és a VMware egy 24 órás nemzetközi támogatási modellt is bemutatott. Ennek keretében a Cisco, a NetApp és a VMware hatékony választ ad a Secure Multi-tenancy Design Architecture rendszerben használt megoldásokkal kapcsolatban felmerülő esetleges problémák beazonosítására és kezelésére.


A Secure Multi-tenancy Design Architecture alkotóelemei, így az egységes tárolási, egységes számítófelhős, hálózati és virtualizációs megoldások a Cisco, a NetApp és a VMware cégeken keresztül, valamint a világszerte működő adatközpontokban már most elérhetők. Szintén már most rendelkezésre állnak az együttműködéshez szükséges szakmai szolgáltatások és az ezekhez kapcsolódó támogatás. A lent jelzett oldalon további információk találhatók arról, hogy a Cisco, a NetApp és a VMware, valamint a partnereikből álló közösség, így az értékesítési partnerek, rendszerintegrátorok és szolgáltatók hogyan működnek együtt az ügyfelek dinamikus adatközpontjainak létrehozásában és megtervezésében.

Kulcsszavak: Cisco VMware

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az IFA 2024-en a HONOR, a Qualcomm és a Microsoft újradefiniálta a mobilos AI-t

A HONOR az IFA 2024-en három úttörő mobil AI-megoldást mutatott be: Snapdragon X Elite platformokkal működő AI PC-t, az AI Agentet és az AI Deepfake felismerőt. A bemutatót egy gondolatébresztő panelbeszélgetés kísérte, amelyen részt vett George Zhao, a HONOR vezérigazgatója, Alex Katouzian, a Qualcomm Technologies, Inc. MCX részlegének csoport GM-je és Mark Linton, a Microsoft partnerkészülék-értékesítési alelnöke. Együtt vizsgálták az AI és a Snapdragon technológia összefonódását, és megvitatták, hogy ezek az innovációk hogyan alakítják a mobil AI jövőjét.

2024. szeptember 7. 10:13

Jelek az űrből: megszakítás nélküli lefedettség földrajzi korlátok nélkül

A műholdas és a földi mobilhálózatok integrálása új bevételi forrást jelent a műholdas, a félvezető- és a távközlési iparágak számára. A Deloitte TMT Predictions tanulmánya szerint 2024-ben már több mint 200 millió olyan okostelefont értékesíthetnek, amelyek képesek összekapcsolódni műholdas szolgáltatással. Mindemellett tovább növekedhetnek a műholdak létesítésére és -indítására fordított kiadások is, amelyekkel a beruházások összértéke már meghaladhatja a 3 milliárd dollárt.

2024. szeptember 6. 17:00

A legjobbak között a Schneider Electric dunavecsei okosgyára

A három legjobb közé került a Schneider Electric Dunavecsén felépített, május végén átadott Duna Smart Power Systems nevű okosgyára a „Green Awards powered by Green Cloud” megmérettetésen. A létesítmény megvalósítása során kiemelten kezelték a fenntarthatósági szempontokat, ennek jegyében például 28 ezer négyzetméternyi tetőn telepítettek napelemet, geotermikus energiát használnak a hűtési és fűtési rendszerek működtetéséhez, öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják. 

2024. szeptember 6. 13:29

Az analóg már nem versenyképes: hamarosan indul a MENTA

Az IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége idén is megrendezi hagyományos MENTA konferenciáját DigitALL-INspirations FOR COMPETITIVENESS címmel. A rendezvényre 2024. szeptember 19-20-án kerül sor Balatonalmádiban. Ahogy a konferencia címe is tükrözi, a digitalizáció mára már nélkülözhetetlen a versenyképesség megőrzéséhez a gazdaság valamennyi területén. Az előadások a legfrissebb elemzésekre és a legújabb technológiai innovációkra épülnek, a gyakorlatban is hasznosítható megoldásokat mutatnak be, így elősegítve a vállalatok versenyképességének növelését.

2024. szeptember 6. 11:41

71 futballpálya méretű napelempark kerül kialakításra a BMW debreceni gyáránál

A BMW Group Gyár Debrecen területén létrejövő 500.000 négyzetméter területű, 43 MW névleges teljesítmény leadására képes napelempark 2025 év végén kezdi meg működését. 

2024. szeptember 5. 17:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

2024. augusztus 14. 10:27

Már több, mint 1,2 milliót lopnak el egy-egy család számlájáról a csalók

2024. augusztus 13. 12:03

Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?

2024. augusztus 7. 10:33