A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
A térfigyelő rendszerek alkalmazhatósága, a személyi és vagyonbiztonság növelésében betöltött szerepe alapvetően megváltozott azáltal, hogy az IP-technológia megjelent a térfigyelő kamerákban. Az úgynevezett IP-kamerák valódi hálózati eszközként jelennek meg egy rendszerben – azaz az IT-infrastruktúra integráns részévé válnak; használatuk, az információrögzítés rugalmasabb, mint a hagyományos térfigyelő eszközöké, és kombinálhatók például IDM- (identity management) rendszerekkel. Ugyanakkor használatukat könnyebb a törvényi előírásokhoz igazítani. Ma már viszonylag olcsón lehet kiépíteni akár telephelyeken, akár településeken olyan térfigyelő rendszereket, amelyekkel a biztonság valóban hatásosan növelhető. Konferenciánkon szeretnénk bemutatni, hogy milyen informatikai infrastruktúra szükséges egy ilyen rendszer kiépítéséhez, hogyan integrálható a már meglévő hálózatba, milyen módon paraméterezhető, és hogyan alkalmazható a leghatékonyabban, például raktárak, logisztikai központok, üzemek védelmére. A 2008-2009-es gazdasági válság okán a gazdasági élet stabilitását, élénkítését célzó támogatási programok kiemelkedő jelentőséggel bírnak a vállalkozások életében. Ezen megállapítást az Európai Unió 2010-es költségvetése is megerősíti, legtöbb forrást gazdaságfejlesztésre és a versenyképesség növelésére szánva, beleértve a munkahelyteremtést, az infrastrukturális beruházásokat Ezen célok eléréséhez kapcsolódó fejlesztési források elosztását segítő programokról szóló szakmai rendezvények a vállalkozások fejlődését, stabil működését, munkahelyek keletkezését eredményezi, amely hasznára válik az egész társadalomnak.Ebből adódóan az Európai Unió által társfinanszírozott támogatások szerepe az eddigieknél is nagyobb, így 2010-ben szélesebb körű, kedvezőbb és rugalmasabb pályázati feltételekre számíthatnak a gazdaság valamennyi résztvevője.
A konferencia tervezett témái
- Látni és láttatni: biztonsági kockázatok, amelyek IP-kamerarendszerekkel kivédhetők
- IP-kamerák: hova és hogyan? Telepítési problémák és a megoldás
- Az IP-megfigyelőrendszerek és az IP-infrastruktúra integrációjában rejlő lehetőségek
- Megfigyelés csak egyszerűen! A megfigyelőrendszerek üzemeltetésének jogi háttere. Adatvédelem és adatbiztonság
- Mindenkinek érdeke a biztonság. Támogatási lehetőségek megfigyelőrendszerek kiépítésére
Időpont: 2010. május 27.
Helyszín: Corner Rendezvényközpont (1051 Bajcsy - Zsilinszky út 12.)
További információkat a computerworld.hu/konferencia weboldalon, illetve a +36-1-577-4343-as telefonszámon kaphat.
További információk és regisztráció
Kapcsolódó cikkek
- Vállalatokat, országokat zsarolhatnak a kiberbűnözők
- Felpörög az etikus hackervilág – Hacktivity 2011
- A hazai weboldalak harmada egyszerű módszerekkel feltörhető
- IDC konferencia az IT-biztonságról
- A Check Point az ITBN 2010-en
- Informatikai Biztonság Napja 2010: gazdagodó tematika, illusztris vendégek két napon át
- Nemzetközi konferenciává nőtte ki magát a 2010-es Hacktivity
- A magyar hekker átsétál a falon
- Kétnapos ITBN konferencia szeptember végén
- Lezárult az 5. Informatikai Biztonság Napja
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.