Ukrajnában tavaly hárommillióval nőtt az internetezők száma

MTI Sajtóadatbank, 2010. május 27. 08:08

A múlt évben hárommillióval nőtt Ukrajnában az internetfelhasználók száma, amely mostanra elérte a 13,2 milliót  közölte szerdán Olena Dovhalenko, az ukrán állami távközlési hivatal elnökhelyettese.

Dovhalenko elmondta: tavaly legdinamikusabban az internet- és kábeltelevíziós szolgáltatások nyújtásából származó bevételek növekedtek. Szerinte ugyanakkor a mobilszolgáltatások piaca Ukrajnában telítődött, hiszen az utóbbi két évben változatlanul 55,2 milliós szinten van a mobiltelefonos előfizetők száma  adta hírül a Novij Region internetes hírportál.

A szakember úgy vélte: a pénzügyi-gazdasági válság ellenére az ukrán telekommunikációs ágazat 2009-ben pozitív dinamikát mutatott mind a fejlődést, mind a költségvetési bevételeket tekintve. Ez azt bizonyítja  tette hozzá , hogy az információs és kommunikációs technológiák bevezetése forráshiányos feltételek mellett és súlyos szociális-gazdasági problémák esetén is segít a korunkra jellemző kihívások leküzdésében.

Az internet-felhasználók számát tekintve a 46 milliós Ukrajna a tizedik helyen áll az európai országok sorában. Szakértők egy évvel ezelőtt azt jósolták, hogy a válság ellenére Ukrajnában főként a szélessávú internet előfizetői tábora fog növekedni, amely számításaik szerint  az idei év első felében meg fogja haladni a 2,5 millió főt.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Click to Pay megérkezett a SimplePay rendszerébe

A magyar e-kereskedelmi piac új mérföldkőhöz érkezett: a Visa és a SimplePay együttműködésének eredményeként immár a SimplePay rendszerében is elérhető a Click to Pay globális online fizetési megoldás. Az új szolgáltatás gyorsabb, egyszerűbb és biztonságosabb online fizetési élményt kínál mind a vásárlók, mind a kereskedők számára.

2026. június 10. 18:59

Robotika, szenzorok, mesterséges intelligencia – így formálja a jövőt a Bosch

A fejlett robotikai rendszerek, különösen a humanoid robotok gyors fejlődése az automatizálás új korszakának kezdetét jelzi. A Bosch már ma is meghatározó szereplője ennek az átalakulásnak: aktívan fejleszti azokat a kulcstechnológiákat, amelyek az automatizálás és a robotika jövőjét formálják. 

2026. június 10. 15:20

Erős nemzetközi teljesítménnyel döntött rekordot a Wallis

A Wallis Csoport 2025-ben új árbevételi rekordot ért el: a portfólióvállalatok összesített bevétele közel 30 százalékkal, 912 milliárd forintra nőtt, elsősorban a nemzetközi piacoknak köszönhetően. A bevételek több mint 60 százaléka már külföldről származik. A csoport EBITDA-ja megközelítette a 97 milliárd forintot, miközben több mint 5200 embert foglalkoztat 18 európai országban.

2026. június 9. 16:50

Ötszörös növekedés két év alatt: berobbant a BNPL Magyarországon

Bár a „Vásárolj most, fizess később” (Buy Now, Pay Later – BNPL) modelleket kezdetben sokan a klasszikus áruhitelek digitális utódjaként, a pénzszűkében lévő rétegek mentőöveként azonosították, a legfrissebb piaci adatok teljesen más képet mutatnak. Az Instacash fintech szolgáltató és az ország egyik vezető számítástechnikai webáruháza, az iPon.hu áprilisi adatai szerint a BNPL ma már a magasabb jövedelmű, technológiailag érett vásárlók kényelmi szolgáltatása.

2026. június 9. 14:58

Megjelent a Euro-Office 1.0

Elindult a Euro-Office 1.0, az európai technológiai cégek által fejlesztett, nyílt forráskódú irodai platform, amely a Microsoft 365 és a Google Workspace európai alternatívája kíván lenni.

2026. június 9. 14:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58