Videokommunikációs szolgáltatást indít a Magyar Telekom
Összekapcsolja az egymástól függetlenül működő mintegy 10 ezer magyar videokonferencia-rendszert a Magyar Telekom csütörtökön sajtótájékoztatón bemutatott országos nyílt internet alapú szolgáltatása, s így létrejöhet egy vállalatok közötti kommunikációs hálózat.
Amint azt Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a vállalati szolgáltatások üzletág vezetője elmondta, a szolgáltatásban rejlő lehetőségeket mutatja, hogy az előrejelzések szerint 2011-ben a nagy felbontású (High Definition - HD) videokonferencia berendezések eladása a duplájára nő világszinten.
Egy videoberendezés ára, minőségétől függően, 50 ezer forinttól több millió forintig terjedhet.
A szolgáltatás elindítására 50-100 millió forint közötti összeget költött a Magyar Telekom, de ahogyan nőnek majd a vállalati igények az összekapcsolásra, úgy kell tovább fejleszteni a hálózatot.
A társaság először Magyarországon vezeti be az új szolgáltatást, de a hosszabb távú tervek között szerepel a külföldi értékesítés is.
Papp István elmondta, a Magyar Telekomnak a videokommunikációs szolgáltatás használatával az utazási költségek 35 százalékát sikerült megtakarítania.
A kommunikációs rendszer használatának előnyei különösen akkor mutatkoznak meg, ha világszintű vagy országos problémák keletkeznek, például, amikor az izlandi vulkán kitörése miatt korlátozták a légi forgalmat, vagy amikor terjedni kezdett a H1N1 vírus, illetve Magyarországon több települést elöntött az árvíz. A szolgáltatás legfőbb előnye az, hogy használatával a vállalatok időt, pénzt és energiát takaríthatnak meg. A Magyar Telekomnál működő rendszerek kihasználtsága 80-90 százalékos.
A Magyar Telekom Telepresence szolgáltatása eddig döntően a magyar cég és a Deutsche Telekom közötti kommunikációt szolgálta. A vállalat most együttműködési szerződést kötött a TATA Communications-szel, amelynek nemzetközi hálózata révén a magyar cégek 2010. második felétől akár kontinenseket átívelő kapcsolatokat is tudnak majd létesíteni.
Papp István kifejtette, a videokonferenciázás kultúrájának terjesztése a Magyar Telekom stratégiai célkitűzése. Hozzátette, az új infokommunikációs szolgáltatások alapvetően átformálhatják az eddigi vállalati gondolkodást, miközben nagyságrendekkel javíthatja
a hatékonysági mutatókat.
Kapcsolódó cikkek
- Nagyszabású hálózatfejlesztés újabb kilenc Somogy megyei településen
- Új csoportos videóhívás szolgáltatás a Skype-tól
- "hello holnap!"
- Online ajánlásgyűjtemény az elektronikus világ használatához
- Ha egyszer láttál valakit az utcán, az nem ok arra, hogy bejelöld az iWiW-en vagy a Facebookon
- A Magyar Telekom 50 forint osztalékot tervez
- Az Externet eladja ADSL üzletágát a Magyar Telekomnak
- A különadó miatt visszafog a Magyar Telekom
- Feltölthetjük-e a céges partin főnökünkről készült fotót egy közösségi oldalra?
- Petíció T-Home, Beszélgessünk! Fórumért
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.