Ferencz Gyula a Microsoft nagyvállalati üzletágának élén
Az új üzletágvezető 1997-ben csatlakozott a Microsoft Magyarország csapatához, két évig konzulensként szerzett tapasztalatokat, majd öt éven át konzultációs vezetőként már a szakterület irányítása közben mélyítette tovább ismereteit. Több mint másfél évig dolgozott a Microsoft müncheni közép-kelet-európai központjában, ahol a régió szolgáltatási üzletágának napi működését irányította. 2005 óta ismét Magyarországon, a nagyvállalati szolgáltatások csapatának vezetőjeként folytatta pályáját – a terület az elmúlt években megháromszorozta bevételeit és létszámát. Ebben az időszakban kulcsfontosságú üzleti szerződések kidolgozásában vett részt, kiépítette a nagyvállalati szegmens szolgáltatási üzletágának önálló kereskedelmi csapatát, emellett több olyan tehetséget nevelt ki, akik ma a Microsoft anyavállalatánál, vagy a regionális központban töltenek be jelentős pozíciókat.
Ferencz Gyula 1994-ben a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Kar Informatikai szakának elvégzése után vehette át diplomáját, 2001-ben ugyanitt pedig MBA képzést végzett. Az utóbbi hónapokban az 5 hónapos kislányával töltött idő foglal egyre nagyobb teret szabadidős naptárában – amiben egyébként a „futás/úszás/squash” bejegyzések szerepelnek leggyakrabban.
Kapcsolódó cikkek
- John Browett az Apple kiskereskedelmi ágazatának új vezető alelnöke
- Kinevezéssel erősítené kormányzati értékesítését a Microsoft Magyarország
- A szolgáltatásokat erősíti a Xerox Magyarország új ügyvezetője
- Papp István a Microsoft Magyarország Kft. új ügyvezetője
- Elhunyt Steve Jobs, az Apple atyja
- Új vezérigazgató az Ericsson Magyarország élén
- Átalakul a Vodafone, új vezér kerül Beck György mellé
- Újabb öt országgal bõvült a Sony Ericsson közép-európai régiója
- Műszaki igazgatót nevezett ki az Enterprise Communications Magyarország
- A vezérigazgató és több vezető is távozik a Synergontól
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.