APC: új InfraStruXure Operations programrendszer az adatközpontokban
A következő generációs adatközpont menedzsment rendszerről az APC mai sajtótájékoztatóján Szarka Attila, a cég rendszermérnöke ismertette az újdonságokat, új lehetőségeket.
Megújult az APC by Schneider Electric központi menedzsment platformja (InfraStruXure Central), amely régóta nyújt támogatást az adatközpontot kiszolgáló infrastruktúra és különböző felügyeleti eszközök központi menedzsmentjére, az új komplex szoftver változat új komplex modulja, legnagyobbújdonsága az InfrastruXure Operations.
Az eddigi ISX Central különlegessége, hogy gyártó-független megoldásként nemcsak APC, hanem bármilyen SNMP vagy IPMI protokollt, sőt, akár modBus kommunikációt támogató eszközök felügyeletére is képes. Kommunikációt biztosít továbbá olyan más felügyeleti rendszerek felé, mint Enterprise Management Systems (EMS), Network Management Systems (NMS), Buildig Management Systems (BMS). A rendszerhez elérhető SDK (Software Developer Kit) lehetővé teszi a gyárilag nem támogatott rendszerekkel történő integrációt is.
Az új ISX Operations választ ad a következőkre: milyen módon kaphat egy informatikai vezető bármely pillanatban friss információt adatközpontjáról; hogy garantálhatja az adatközpont hosszú távú, magas hatékonyságát (alacsony PUE-t); hogyan kaphat naprakész információt a kockázati tényezőkről; kockázati elem megjelenése (pl. meghibásodás) esetén milyen eszközök állnak a rendelkezésére; hibaaelhárítás - kockázatcsökkentés - megelőzés.
Az APC by Schneider Electric új szoftver megoldása, az InfraStruXure Operations, az adatközpontok legkorszerűbb, élő modellen alapuló üzemeltetését nyújtja. A valós idejű modell – felhasználva az InfraStruXure Central által fogadott adatokat – pontos információt nyújt az adatközpont állapotáról terem és rack szinten, többféle nézetben, valamint lekérdezhető vele az adatközpont pillanatnyi PUE értéke, azaz energiahatékonysága. Az informatikai eszközök nyilvántartása révén már alapszinten is nyújt készlet-nyilvántartási funkciót.
Az ISX Operations egy adatközponti anomália esetén szerver hatásanalízist végez, amelynek eredménye – integrált környezetben – megjeleníthető egy EMS vagy alkalmazás-menedzsment rendszeren. Egy Microsoft SCOM (System Center Operations Manager) és Virtual Machine Manager-rel üzemeltetett virtualizált környezetben például képes a rendszer egy energiaellátási probléma által érintett, veszélyeztetett host szerverekről a virtuális gépeket automatikusan egészséges gazdagépekre migrálni.
Kiegészítő szoftvermodulok és hardvereszközök állnak az informatikusok rendelkezésére, hogy emeljék az üzemeltetés hatékonyságát és üzembiztonságát, valamint csökkentsék az adminisztrációs feladatokat.
InfraStruXure Capacity
Egy adatközpontban az informatikai rendszerek folyamatos változása, a szerverek cseréje és konszolidációja állandó kihívást jelent az üzemeltetők számára, ha minél nagyobb hatékonysággal szeretnék kihasználni a rendelkezésre álló kapacitásokat. Ezek tervezését kapacitásmenedzsment megoldások támogatják. Az ISX Capacity különlegessége, hogy a rendelkezésre álló, rögzített történeti adatokat is figyelembe veszi. Lehetőséget nyújt arra, hogy tesztelje egy változtatás hatását az élő modellen, illetve szimulációval ellenőrizheti pl. egy klímaberendezés leállásának következményeit. A munkát informatikai eszközök testreszabható katalógusa, és a változások workflow menedzsmentjének támogatása segíti.
InfraStruXure Change
Az ISX Capacity-ben megtervezett változásokból automatikusan készített munkaterv kiadható a munkatársaknak. Az ISX Change ezeknek a munkafolyamatoknak a kezelését látja el, amelyek a modellen valós időben követhetők. A rendszer automatikusan elvégzi az adminisztrációt, amely különböző paraméterezési lehetőséggel le is kérdezhető.
InfraStruXure Mobile
Az adatközpont kubatúráján belüli munkát az ISX Mobil eszköz segíti. A helyszínen is elérhetővé válik a modell, illetve a riasztási információk, rendkívül leegyszerűsíti az adatözponton belüli tevékenység adminisztrációját, és csökkenti az emberi erőforrásra való igényt.
Energiamenedzsment
Két további szoftver modul teszi teljessé az InfraStruXure Operations csomagot. Az Energy Efficiency részletes információt ad az adatközponti alrendszerek fogyasztásáról, ezzel lehetővé teszi az alacsony hatékonyságú területek felismerését és a hatásfok növelését. Ráadásul az adatközponti PUE visszamenőleg is ellenőrizhető vele. Az Energy Cost modul pedig a rack szintű költségmegosztást támogatja az adatközponton belül.
Kapcsolódó cikkek
- Új szoftverüzletág az APC by Schneider Electricnél
- Indul a több csomópontból álló Budapest Internet Exchange (BIX)
- A Fujitsu új Windows Azure-alapú felhőszolgáltatásokkal lép piacra
- Új PlateSpin verziókat jelentett be a Novell
- Együtt: EMC-Vmware-Cisco, avagy egy új adatközponti modell ígérete
- Májusi IDC-roadshow "Az intelligens infrastruktúráért"
- A Fujitsu ManageNow megoldása gyors megtakarítást ígér
- Naprakész tudatosítás a Datacenter Napon
- Közös HP-Microsoft IT-megoldások
- A közepes méretű vállalatok az adatközpontok éllovasai
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
Így készüljünk az ünnepi online-rohamra
Az ünnepi szezon közeledtével egyre többen böngészik a webáruházak kínálatát. A korábbi évek tapasztalatai alapján karácsony előtt többszörösére emelkedik a rendelések mennyisége, különösen a Black Friday-t követően. A futárszolgálatok is készülnek az év legforgalmasabb időszakára.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.