A strukturálatlan tartalmaknak üzen hadat az EMC
Az informatikai infrastruktúra-megoldások vezetőnek számító gyártója, az EMC két új termékkel bővítette az EMC SourceOne termékcsaládot, lehetőséget adva ezzel a strukturálatlan tartalmak – a különálló rendszereken található dokumentumok, audio- és videofájlok – burjánzásának, megőrzésének és elektronikus felderítésének kézben tartására.
Az EMC SourceOne portfolió új elemei segítenek a felügyelet nélküli információ átláthatóbbá és ellenőrizhetőbbé tételében. Az EMC SourceOne File Intelligence betekintést kínál a strukturálatlan tartalmak tömegébe, így a vásárlók tisztába kerülhetnek azzal, milyen tartalmaik vannak, azok hol tárolódnak és milyen értékkel bírnak. A tavalyi évben létrehozott digitális információ mennyisége 62 százalékkal nőtt, és ennek 85 százaléka strukturálatlan tartalom. Az EMC szerint az évente keletkező adatmennyiség 2009 és 2020 között várhatóan a 44-szeresére nő majd, ahogy a média összes nagyobb ágazatában – a hang-, televíziós, rádiós, nyomtatott anyagok területén egyaránt – befejeződik az analóg-digitális átállás. Miközben a digitális univerzum több mint 70 százalékát egyének hozzák létre, a vállalatokat terheli majd a felelősség az évente létrejövő digitális információk 80 százalékának tárolásáért, védelméért és felügyeletéért. Erre kínál megoldásokat az EMC.
A mostani bejelentés a meglévő, holisztikus – azaz archiválási, elektronikus felderítési és átláthatóságot javító szolgáltatásokat is tartalmazó – információszabályozást kínáló EMC Source One megoldásokra épülve, sokféle tartalomtípushoz (e-mailekhez, SharePoint állományokhoz és egyéb fájlokhoz) is használhatók.Az EMC SourceOne új generációs architektúrája, illetve a termékcsalád segít a legnyomasztóbb információszabályozási kérdések megoldásában és rövid hasznosulási időt kínál a vásárlóknak.
Kapcsolódó cikkek
- 3,5 millió dokumentumot digitalizál a Tesco a papírmentes iroda bevezetésével
- Új Acrobat X megoldások az Adobe-tól
- Az Orange, Cisco, EMC, és VMware felhő-szövetsége
- Új nyílt formátum bemutatkozásával zárult a Budapesti OpenOffice konferencia
- Együtt: EMC-Vmware-Cisco, avagy egy új adatközponti modell ígérete
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
- Rekord negyedik negyedéves bevételt ért el az EMC
- A Xerox az Affiliated Computer felvásárlásával az élre tört
- Az EMC felvásárolja az amerikai Archer Technologiest
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.