A strukturálatlan tartalmaknak üzen hadat az EMC
Az informatikai infrastruktúra-megoldások vezetőnek számító gyártója, az EMC két új termékkel bővítette az EMC SourceOne termékcsaládot, lehetőséget adva ezzel a strukturálatlan tartalmak – a különálló rendszereken található dokumentumok, audio- és videofájlok – burjánzásának, megőrzésének és elektronikus felderítésének kézben tartására.
Az EMC SourceOne portfolió új elemei segítenek a felügyelet nélküli információ átláthatóbbá és ellenőrizhetőbbé tételében. Az EMC SourceOne File Intelligence betekintést kínál a strukturálatlan tartalmak tömegébe, így a vásárlók tisztába kerülhetnek azzal, milyen tartalmaik vannak, azok hol tárolódnak és milyen értékkel bírnak. A tavalyi évben létrehozott digitális információ mennyisége 62 százalékkal nőtt, és ennek 85 százaléka strukturálatlan tartalom. Az EMC szerint az évente keletkező adatmennyiség 2009 és 2020 között várhatóan a 44-szeresére nő majd, ahogy a média összes nagyobb ágazatában – a hang-, televíziós, rádiós, nyomtatott anyagok területén egyaránt – befejeződik az analóg-digitális átállás. Miközben a digitális univerzum több mint 70 százalékát egyének hozzák létre, a vállalatokat terheli majd a felelősség az évente létrejövő digitális információk 80 százalékának tárolásáért, védelméért és felügyeletéért. Erre kínál megoldásokat az EMC.
A mostani bejelentés a meglévő, holisztikus – azaz archiválási, elektronikus felderítési és átláthatóságot javító szolgáltatásokat is tartalmazó – információszabályozást kínáló EMC Source One megoldásokra épülve, sokféle tartalomtípushoz (e-mailekhez, SharePoint állományokhoz és egyéb fájlokhoz) is használhatók.Az EMC SourceOne új generációs architektúrája, illetve a termékcsalád segít a legnyomasztóbb információszabályozási kérdések megoldásában és rövid hasznosulási időt kínál a vásárlóknak.
Kapcsolódó cikkek
- 3,5 millió dokumentumot digitalizál a Tesco a papírmentes iroda bevezetésével
- Új Acrobat X megoldások az Adobe-tól
- Az Orange, Cisco, EMC, és VMware felhő-szövetsége
- Új nyílt formátum bemutatkozásával zárult a Budapesti OpenOffice konferencia
- Együtt: EMC-Vmware-Cisco, avagy egy új adatközponti modell ígérete
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
- Rekord negyedik negyedéves bevételt ért el az EMC
- A Xerox az Affiliated Computer felvásárlásával az élre tört
- Az EMC felvásárolja az amerikai Archer Technologiest
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.