A kollokációtól a clouding – új típusú IT funkciók az új gazdasági környezethez
IDC Hoszting és Cloud Konferencia 2010
CinemaCity – Aréna Pláza 2010. október 14-én
Az IDC „A kollokációtól a cloudig – új típusú IT funkciók az új gazdasági környezethez” alcímmel, Magyarországon első alakommal szervez teljes egészében a felhő-alapú szolgáltatásoknak és a hoszting szolgáltatásoknak dedikált szakmai konferenciát.
A rendezvény elméleti és gyakorlati szemszögből egyaránt tárgyalja az új feltörekvő IT szolgáltatási modelleket - mit amilyen az infrastruktúra hoszting, a SaaS (szoftver mint szolgáltatás) – és az általuk a vállalatok üzleti reakcióképességében, az informatikai szervezetekben, az IT szolgáltatásokban és a CIO szerepében végbemenő változásokat.
A rendezvény vezető előadója Scott Manson számos európai nagyvállalat számítástechnikai felhő kialakítását megcélzó projektjeiben vett részt megoldásszállítói oldalról, többek között a France Telecom, Portugal Telecom, Telefonica, Steria és a Telekom Polska esetében.
Scott Manson előadása áttekintést ad arról, hogy milyen típusú vállalatok ruháznak be a felhő-alapú számítástechnikába és miért teszik ezt. Az ügyfélpéldákkal alátámasztott gyakorlati áttekintés célja azon felhő építőelemek bemutatása, melyek nélkülözhetetlenek a cloud computing pénzügyi és IT üzemeltetési területen jelentkező előnyeinek a kiaknázásához. Ezen felül az előadás felvázolja a felhő-alapú technológiák életciklusát, a számítási felhő kialakításához vezető út mérföldköveit, és az informatikai vezetők szerepének változását az új szolgáltatási modellek terjedésének köszönhetően.
Az IDC Magyarország részéről Komáromi Zoltán, ügyvezető előadása arról a harcról szól, hogy milyen mértékben új a számítási felhő koncepciója és milyen mértékben támaszkodik korábbi IT szolgáltatási modellekre (outsourcing, hoszting, XSP, Saas, BPO)? A cloud ígérete szerint az informatika az 5. közművé válhat oly módon, hogy az új IT szolgáltatási modellek lehetővé teszik az informatika valós idejű és költséghatékony alkalmazkodását a felfokozott változékonysággal jellemezhető új gazdasági környezethez. Hol vagyunk és merre tartunk ebben a folyamatban.
A két felvezető előadáson túlmenően a konferencián a következő előadók tartanak prezentációt a hoszting és cloud computing témakörében:
*Úton a felhők felé, Agárdi György, ICT megoldások értékesítési igazgató, KFKI Zrt.
*Bármi lehetséges?, Naményi Péter, ügyvezető igazgató, NK Services (Magyarország) Kft.
* Ahol a merevlemezed ott az otthonod... Bács Ildikó, marketing és értékesítési vezető, Dataneum Zrt.
* Ami a felhő mögött van, Kovács Zoltán, szolgáltatási üzletág vezető, Fujitsu Technology Solutions Kft.
*A Hoszting múltja, jelene, jövője a Magyar Telekomban, Fazakas András, SMB and MID Market értékesítési manager, Magyar Telekom
* Ég és föld között, Kőnig Tibor, főmérnök, Microsoft Hungary
* Almát a körtével - hogyan igazodjunk el az SAP hoszting világában, Görbics Zoltán, ügyvezető igazgató, HostLogic Kft.
* Kiszervezett szolgáltatások - fókuszban a hatékonyság, Tóth Zoltán, üzlettámogatási igazgató, IQSYS Zrt.
Az IDC egész napos Hoszting és Cloud konferenciáján a következő informatikai megoldásszállító cégek vesznek részt és tartanak előadást: T-systems, IQSYS, KFKI, DATANEUM, FUJITSU, HostLogic, NK Services, Microsoft. A rendezvény szakmai partnerei az IVSZ, az MJVSZ, az MVISZ és a TÖOSZ.
A konferencia moderátori teendőit Kiri Róbert, a Stratis társalapítója, igazgató-tanácsadó látja el, aki több, mint 10 éve foglakozik informatikai stratégiakészítéssel és komplex projektek vezetésével.
A nap végén az értékelő- és kérdőívet kitöltők között értékes ajándékokat sorsolunk ki!
Az IDC Hoszting és Cloud Konferenciájának részletes programja, az előadások szinopszisai, az előadók szakmai életrajza, és a regisztráció a következő oldalon érhető el:
http://www.idchungary.hu/?showproduct=38603&content_lang=HUN&action=Agenda
A rendezvény az IDC eddigi konferenciái közül első alaklommal a világhálón is elérhető lesz azonos időben élő WEBKÖZVETÍTÉSEN keresztül.
További kérdés esetén kérjük, forduljon Üveges Szabolcshoz.
IDC Magyarország
email: suveges@idc.com
tel.: 06 1 473 2375
Kapcsolódó cikkek
- Amerikába mennek a legjobb startup-ok
- Open Source 2012 – Az innováció motorja
- Mobil programfüzet az Evolution résztvevőinek
- HWSW-konferencia annak, aki nemcsak nézi, hanem csinálja is a tévét
- Smartmobil '12 - A mobil az első!
- Evolution: egy új konferencia az online marketing legújabb eszközeiről
- Mobilfejlesztők, figyelem: hamarosan indul a Mobile Developers Day
- ICT Day 2012: Stratégiához a technológiát
- Állami megrendelésekben reménykedik az IT-szakma
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.