Az Intel 6-8 milliárd dollárt költ új gyárak építésére és régebbiek korszerűsítésére
„A bejelentés – amellett, hogy a Moore törvénye szerinti fejlődés következő lépcsőfoka – jól példázza elkötelezettségünket az Intel és Amerika jövője mellett” – mondta Paul Otellini, az Intel elnök-vezérigazgatója (CEO). „A több milliárd dolláros befektetés legközvetlenebb hatása az új gyártóüzem felépítésével és a négy gyártóüzem fejlesztésével járó több ezer új munkahely, valamint az ezt követően elérhetővé váló magas bérezésű high-tech munkahelyek megteremtése lesz.”
A PC-ipar idén jelentős mérföldkőhöz érkezett: naponta 1 millió PC-t adnak el világszerte. A tobábbfejlesztett gyártóüzemek megfelelő kapacitást biztosítanak a PC ipari szegmens és az Intel által megcélzott egyéb számítástechnikai piacok – például a mobil és beágyazott számítástechnika – további növekedéséhez.
Az új befektetések bebiztosítják az Intel vezető helyét a világ legfejlettebb félvezetőgyártójaként. Az Intel új oregoni fejlesztőüzemében – melyet „D1X” névre kereszteltek – 2013-ban oindulhat be a kutatás-fejlesztés. Ezenkívül összesen négy meglévő üzem (Fab 12 és Fab 32 Arizonában, valamint D1C és D1D Oregonban) fejlesztését vették tervbe.
„Az Intel másodpercenként körülbelül 10 milliárd tranzisztort gyárt. Gyárainkból kerülnek ki a világ legfejlettebb számítástechnikai megoldásai és ezek a befektetések olyan innovációs potenciált jelentenek, amelyet eddig még elképzelni sem tudtunk” – mondta Brian Krzanich, az Intel, az Intel gyártási és eljárási láncának alelnöke és ügyvezető igazgatója. „Ennek a jövőképnek a középpontjában az Intel és a technológia világa áll. A hagyományos nézetekkel ellentétben biztosak vagyunk abban, hogy itt az Egyesült Államokban is képesek vagyunk biztosítani a gazdaság jövőjét, ha a jövő iparágaira koncentrálunk.”
Az Intel árbevételének körülbelül háromnegyede a tengerentúli országokból származik, ugyanakkor a mikroprocesszor-gyártási tevékenységének szintén háromnegyede zajlik az Egyesült Államokon belül. Ez az új befektetési vállalás lehetővé teszi a vállalat számára azt is, hogy megtartsa meglévő munkaerőbázisát az említett helyszíneken.
Az új beruházást megelőzte az a 2009 februárjában tett egyesült államokbeli bejelentés, amelynek részeként az Intel szintén a gyártási eljárások modernizálását tűzte ki célul. A fejlesztések eredménye volt a 32 nm-es gyártástechnológia bevezetése, amely ma már számos modern PC-ben, szerverben, integrált és mobil eszközben teljesít feladatot. Az Intel első, „Ivy Bridge” kódnevű 22 nm-es mikroprocesszorainak a gyártása a tervek szerint 2011 második felében indulhat be és megjelenésük új mércét állít majd a teljesítmény és energiahatékonyság terén. A gyártástechnológia továbbfejlesztésével új szolgáltatások és funkciók valósíthatók meg, továbbá kisebb méretű eszközökben nagyobb teljesítmény és hosszabb akkumulátor-üzemidő válik majd elérhetővé.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ivy Bridge Xeon E3-1200 v2 processzorok első részletei
- Új Intel szerverproceszorok március elejétől
- Intel Ivy Bridge Core i3 mikroprocesszorok első részletei
- Úton a Motorola első Atom meghajtású okostelefonja
- Új Intel Xeon E3-1200 v2 sorozatú CPU-k árai
- Első Intel Atom lapkák mikroszerverekhez
- Intel 10-magos Ivy Bridge Xeon-EP processzor 30 MB L3 gyorsítótárral
- Intel Xeon E5 2400-processzorok ára
- Gyorsabb és olcsóbb Intel Classmate notebookok iskolásoknak
- Az Intel bemutatta az új Atom processzort
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.