Nem gyűjtenek több WiFi-adatot a Google Street View autók
A hivatalos közlemény szerint az okostelefonos technológia mára odáig fejlődött, hogy a helyszínekhez kapcsolódó szolgáltatásokhoz szükséges WiFi-adatokat magukról a készülékekről is be tudják szerezni. Ezzel persze sok kellemetlenségtől kíméli meg magát a Google, legutóbb például éppen Kanadában tiltották be az autókat. A fő gond ugyanis az, hogy több helyen is felmerült az a gyanú, miszerint a Google szándékosan gyűjt az egyes WiFi-hálózatokon zajló adatforgalomból információkat. A társaság ugyanakkor májusban csak annyit ismert el, hogy a hálózatokat figyelő szoftver „véletlenül” rögzített egyes, a hálózatokon átfutó adatokat.
A Google egyébként már eddig is gyűjtött WiFi-helymeghatározó adatokat magukról a mobilokról, amiket aztán felhasználhat keresőjében és a Google Maps-ben. Ezzel azonban az lehet a gond, hogy ilyesmivel korábban már mások is próbálkoztak, akik, mint például az amerikai Skyhook, beperelhetik a technológia ellopása miatt a Google-t.
Kapcsolódó cikkek
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (2. rész)
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (1. rész)
- Google+ Oldalak - Kedvenc márkáink, üzleteink, művészeink a Google+ -on!
- A Google megtalálta a tökéletes férfit
- TomTom – Mappy: pontosabb térképek
- Budapesti közösségi közlekedési menetrend a Google Térképen
- Már a Google is lájkol
- Autóvezetési információk külföldre utazóknak
- Valós idejű magyarországi forgalmi adatok a Google Térképen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.