Nem lesz Apple Java a Mac OS X Lion-ban
A döntés önmagában nem lenne túl nagy horderejű, hiszen a Microsoft például soha nem is fejlesztett Java Runtime szoftvert a Windows-hoz, megteszi ezt helyette a Sun örökébe lépett Oracle. Az Apple stratégiája azonban egy kicsit más az utóbbi időben, elég, ha csak arra gondolunk, hogy a cég nemrég egyszerűen száműzte az Adobe Flash szoftverét az iPhone és az iPad készülékekről. Valami hasonlót sugall a leendő Mac App Store alkalmazásbolt kiszivárgott fejlesztői szabályzata is, eszerint ugyanis az olyan „elavult vagy választhatóan telepíthető technológiák, mint például a Java vagy a Rosetta” nem használhatók a fejlesztéseknél, ezeket az alkalmazásokat ugyanis az Apple el fogja utasítani.
A lényeg itt valószínűleg nem is az elavulton, hanem a „választhatóan telepíthetőn” van. Az Apple ugyanis a Flash-hez is azért viszonyul negatívan, mert a technológia egyaránt működik a különböző platformokon. Hivatalosan Jobs-ék szerint ez azért nem jó, mert a kompatibilitás a minőség rovására megy, de azért nyilvánvalóan van itt más is a háttérben. Az Apple ugyanis ezek után akár úgy is dönthet, hogy a külsősök által fejlesztett Mac-es Java környezetet is csak az alkalmazásbolton keresztül engedi majd forgalmazni, természetesen a 30 százalékos sáp beszedése után. A cél nyilvánvalóan az, hogy az Apple minél szorosabban kézben tarthassa a Mac és iOS platformokat, illetve a belőlük közvetlen és közvetett módon befolyó pénzeket. Valamilyen kompromisszumra azonban mindenképpen szükség lesz, hiszen rengeteg olyan vállalati szoftver fut Mac gépeken is, amely Java-alapú.
Kapcsolódó cikkek
- Az iPad megeszi a Machintost reggelire?
- Feltörték a vadonatúj Apple iOS 4.2-t
- 43 millió forintért kelt el az ős-Apple gép
- A Mac gépeken sem lesz Flash
- iLife '11 programcsomag frissített iPhoto, iMovie, GarageBand alkalmazásokkal
- Notebookokkal erősít az Apple
- Lion: Új Mac szoftver letölthető alkalmazásokkal
- Olcsóbb Apple TV, frissült iPod Touch, érintőképernyős Nano, kocka Shuffle
- Apple Mac Pro 12 CPU maggal
- Csöndben adott ki biztonsági frissítést a Mac OS X-hez az Apple
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.