Az alapvető számítástechnikai ismeretek terjedését segíti a Neumann Társaság és a Cisco Hálózati Akadémia Program
A Cisco Hálózati Akadémia Program a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság – az ECDL hazai programirodájaként – olyan pilot programot indított útjára Nagykanizsán, amely informatikai alapismeretek minél gyorsabb és szélesebb körű terjedését segíti elő.
A Kanizsa TISZK, az idei 2010/2011-es tanévben vált a Cisco Hálózati Akadémia IT Essentials Szolgáltató Központjává, és mint ECDL Vizsgaközpont is vállalkozott az első kísérleti képzés lebonyolítására.
Az ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány) és ITE vizsgákkal záruló pilot kurzus keretében általános előképzettséggel rendelkező tanulók hallgatták végig az IT Essentials tananyagot, amelyet mintegy 10 órányi ECDL tartalom egészített ki. A kibővített tananyagnak köszönhetően a Cisco Hálózati Akadémia eLearning rendszerének keretében elvégzett kurzus vizsgamentességet ad a résztvevőknek az Operációs rendszerek, illetve az Internet és kommunikáció ECDL modulok alól, amennyiben ECDL bizonyítványt is kíván szerezni.
A nagykanizsai pilot program gyakorlatilag a Cisco Hálózati Akadémia IT Essentials tananyagának az ECDL tematikával megegyező, illetve a Cisco képzésből eredetileg hiányzó ECDL képzési tartalmakkal kiegészített, újonnan kialakított, úgynevezett ’IT Essentials+’ képzés első kísérleti jellegű kipróbálását jelentette.
A két képzési ág összekapcsolása elsősorban a képzésben részt vevő diákok számára jelent előnyöket, hiszen az ECDL vizsgamentesség mellett ez a „kettőt az egyben” típusú képzés költségmegtakarítással is járhat a tanulni vágyó fiatalok számára.
A 80 órás IT Essentials tananyag e-learning alapú, előképzettséget nem igényel, és bármely korosztály számára elsajátítható. Célja a digitális írástudás fejlesztése, valamint belépőszintű IT munkakörök betöltéséhez szükséges ismeretek biztosítása. A tananyag elsajátítása után a tanulók képesek egy számítógép üzemeltetésére, bővítésére, a rajta futó szoftverek telepítésére, hardveres és szoftveres hibáinak keresésére és kijavítására, valamint az Internet megosztására.
2010 őszétől kezdődően a Cisco Hálózati Akadémia több oktatói továbbképzést indít, amelynek keretében új intézmények (ún. Lokális Akadémiák) bevonására kerül sor az IT Essentials képzésbe. A tanfolyam pedagógus továbbképzési akkreditációval (PAT) is rendelkezik.
A fentiek ismeretében, a jelentős tartalmi átfedések miatt sikerült az IT Essentials kurzust elvégzők számára vizsgamentességet biztosítani az Operációs rendszerek és az Internet és kommunikáció ECDL modulok alól. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság az IT Essentials valamint az ECDL sillabusz 5.0 összevetése után meghatározta azokat az ismereteket, amelyek hiányoznak az IT Essentials tananyagból. Így született meg az IT Essentials+ képzés, amely nem más, mint az IT Essentials kurzus kiegészítve az NJSZT által meghatározott többlettartalommal.
A két képzési tartalom összevonásával az IT Essentials képzésben résztvevők száma az idei évben jelentős mértékben megnövekedhet. Az ECDL vizsgaközpontok és a Cisco Hálózati Akadémiák nagy számú, az új képzés iránt érdeklődő fiatal részvételére számítanak ebben a tanévben.
Kapcsolódó cikkek
- Konferencia a látássérültek ECDL oktatásáért
- Idén is vannak magyar győztesek a Cisco Hálózati Akadémia közép-európai versenyén
- Fontos együttműködések aláírása az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán
- Regionális Cisco Akadémia lett a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- Évente 295 milliárd forint a számítógépes tudatlanság ára
- Tavaszi csúcsforgalom az NJSZT-ben
- NJSZT: ECDL-születésnap
- Debreceni fiatalok Rotterdamba készülnek
- NJSZT: a DE! program folytatódik
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.