Krux közvéleménykutatás a személyre szabott reklámokról
A felhasználók többsége elfogadta, hogy az ingyenes tartalom érdekében szükség van a reklámokra. A Krux Digital 2011-es felmérése azt mutatta, hogy a felhasználók 87%-a nem tiltakozik a reklámok ellen, ha cserébe ingyenes tartalmat kap az oldalon. A személyre szabott reklámról azonban, amelyhez szükséges a felhasználó bizonyos adatainak nyomon követése, már megoszlanak a vélemények.
A Krux felméréséből kiderült, hogy a felhasználók 57%-a elfogadhatónak tartja, hogy egy tartalomszolgáltató az adott oldalon végzett tevékenységből nyert információt felhasználva küldjön célzott hirdetést, de a megkérdezetteknek kevesebb, mint a fele tartja helyesnek, hogy a rendszer más oldalakra is kövesse őt, figyelje egyéb online tevékenységét, és még kevesebben tartották elfogadhatónak, hogy hálózaton kívüli adatokat használjanak fel a hirdetések megválasztásához.
Több felhasználó hajlandó lépni annak érdekében, hogy ne legyen nyomonkövethető: 52%-uk már eddig is tett ennek érdekében.
A megkérdezetteknek 86%-a szívesen venne egy olyan általános opciót, mely az egész weben szabályozná a személyre szabott hirdetést és a felhasználók adatainak követését.
Az üzenet egyértelmű: a sikeres targetált marketing szükséges feltétele, hogy a felhasználó számára kontrolálható, világos és nyílt legyen. Ebben az esetben a felhasználók szívesebben osztják meg akár adataikat is az ingyenes tartalomszolgáltatás érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Evolution: egy új konferencia az online marketing legújabb eszközeiről
- Online marketinggel a budapesti Állatkertért
- Félezer reklámfilmzenéből kiválasztották a legjobbakat
- A humor és a közösségi média, avagy van-e elég online kommunikációs szakember Magyarországon
- Nagyszabású T-Home akció
- A Leo Burnett építi a Bookline-brandet
- Digitális reklámtechnikai megoldások az LG-től
- Egyre kevesebb reklámbevétel marad a hazai online médiában
- Változások az IAB Magyarország alapszabályában és vezetésében
- Waberer’s reklám a McLaren Mercedeseken
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.