Obama látogatása az Intelnél
Paul Otellini a Obama elnök látagatása alkalmából elmondott beszédében megjegyezte: „Nagy megtiszteltetés Obama elnök látogatása. Államunkban (Oregon) ez a vállalat építi a leginnovatívabb gyárakat, amelyek Amerika gazdaságának szívét képezik ebben a században. Mi úgy véljük – Obama elnök osztja ezt a nézetünket – hogy az innovációs kultúrával képesek vagyunk egy vibráló gazdaságot fenntartani, amely a jövő iparán alapul.”
Az Intel oregoni részlegében több mint 15000-en dolgoznak. Az Intel az állam legnagyobb privát személye. Segíti az állam gazdasági növekedését és azt, hogy Oregon vezető pozícióban legyen sok területen (természet megóvása, kutatás-fejlesztés és gyártás).
Obama elnök megtekintette az Intel Fab D1D gyárát, amely a vállalat Romler Acres kampuszán található.Az Intelnek a többi fejlett félvezetőgyára Oregonban, Arizonában, Új-Mexikóban és más államokban van. Ilyen világ-osztályú gyárak képesek szállítani versenyképes előnyt a legfejlettebb tranzisztorok területén, amelyek segítik az USA exportjának növekedését a világpiacon. Az USA félvezető iparának vállalatai az Egyesült Államok vezető exportőrei az utolsó öt évben.
Paul Otellini Obama elnök látogatása alkalmából elmondta, hogy az Intel 4000 munkahelyet „teremt” amerikai alkalmazottak részére az USA-ban 2011-ben. Ezek a munkaerők elsősorban a termékfejlesztés és az R&D területén dolgozhatnak majd. Otellini bejelentett egy hatalmas beruházást is: az Intel több mint 5 milliárd dolláros költséggel egy szilíciumszelet gyárat épít az USA-ban (Chandler, Arizona), ahol a jövő mikroprocesszorait készítik majd. A tervezett Fab 42 üzembehyezése idején a világ legfejlettebb, nagy mennyiségben termelő félvezető gyára lesz és építése, valamint üzemelése során az dolgozók ezreinek kínál majd biztos és tartós munkahelyet Arizonában.
„Ez az új gyár központi szerepet játszik majd az Intel vezetőszerepének kiterjesztéséhez a félvezetőgyártás területén” – mondta Otellini. „A tranzisztorok és lapkák produkálják majd a legdinamikusabb platformot az innovációhoz, amelyet a vállalat készített. Ezek együtt lehetővé teszik a mainál sokkal nagyobb képességű számítógépek, közhasználatú elektronikus készülékek, mobil eszközök és következő generációs robotok előállítását, valamint sok ezer egyéb – ma még ismeretlen – alkalmazás támogatását.”
A Fab 42 jelű gyár építése 2011 közepén kezdődik és előreláthatóan 2013-ban fejeződik be. Brian Krzanich alelnök és vezérigazgató elmondta, hogy ez a gyár, amikor megkezdi a működését olyan technológiát használ, amely lehetővé teszi olyan tranzisztorok készítését, melyek minimális mérete 14 nanométer. Az Intel az új gyárral biztosítani tudja, hogy a felhasználók a legfejlettebb termékeket vásárolhassák, amelyek nagy mennyiségben készülnek. A páratlan lehetőség és a beruházás mérete a gyártásban, segítik az Intel vezetőszerepét és az innováció „hajtását”.
Kapcsolódó cikkek
- Történetének legsikeresebb évét zárta az Intel
- Bevételi rekordot állított fel az Intel
- 10millió eurós befektetés a Mall.hu-ba
- Az Infineon eladta mobiltelefon-alkatrész üzletágát az Intelnek
- Kevesebb nyereségre számít az Intel
- Az Intel megveszi az Infineon mobilcsiprészlegét?
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- Az Intel pénzén végre nyereséges az AMD
- Maga az AMD-menedzser sem venne AMD-gépet
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.