Ingyenes fejlesztői kurzust indít a Microsoft
Nincs mit kódolnom 2011
Az egy hónapon át tartó tanfolyamsorozat bevezeti az érdeklődőket a programozás világába és segítségével mind a kezdő, mind a haladó fejlesztők új technológiákat tanulhatnak meg. Az ingyenes oktatáson kortól és előképzettségtől függetlenül bárki részt vehet, aki úgy érzi, hogy szívesen megtanulna a nyár folyamán 1-2 hasznos újdonságot. Ha valakinek nehezebben menne az adott témák elsajátítása, akkor kérdéseivel a kampány teljes időtartama alatt profi fejlesztőket kereshet meg, akik napi 8 órában segítenek a nehézségek leküzdésében.
Az érdeklődőket egy digitális univerzumon vezeti keresztül az oktató a lenti állomások érintésével:
A Visual Studio és a C# kapu (2011.07.25)
A Windows Phone 7 bolygó Silverlight nevű kontinense (2011.08.01)
A Windows Phone 7 játékos XNA bennszülöttjei (2011.08.08)
Csillagközi harc – WP7 csata
A Windows Azure felhőtlenül felhős világa (2011.08.15)
HTML5, az új univerzum (2011.08.17)
WebMatrix Zion (2011.08.19)
Az univerzum meghódítása
Az univerzum teljes bejárása után a résztvevők – kis szorgalommal – képesek lesznek egyszerűbb programok írására C# nyelven, illetve alkalmazásokat fognak tudni készíteni Windows Phone 7 vagy Azure platformokra. A HTML5 és a Webmatrix fejezetek feldolgozása után pedig elindulhatnak a webfejlesztés útján azok, akik a HTTP világát szeretnék bebarangolni.
A kurzussal kapcsolatos részletek és a tananyagok a www.nincsmitkodolnom.com oldalon találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- Ingyenes online képzést indít IT szakembereknek a Microsoft
- Trendkövető tanár-továbbképzés a Microsoftnál
- Júliustól ismét indul a Microsoft NyáriIskola
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
- Megvannak a jövő honlapépítői, honlaptervezői és informatikai újságírói!
- Ingyenes szakmai képzés kezdő és haladó rendszergazdáknak
- Egyedi ötletekre fókuszál a WTW – 24 órás programozói verseny
- Szuperszámítógépes rendszerekkel bővült a győri egyetem
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.