Művészeti és műszaki alapképzés
A műszaki megoldások iránt fogékony diákoknak a Xerox „Karrier az iskolából” programja olyan szakmai lehetőséget kínál, amely révén a tanulók, miután elsajátítják a szükséges művészeti és műszaki alapokat, valódi digitális szakemberekké válhatnak.
A „Karrier az iskolából” program végigjárja a digitális nyomdai folyamat minden lépését, a nyomdai előkészítéstől kezdve a tervezési és tördelési feladatokon, a fotóretusáláson és a dinamikus adatok használatán át egészen a nyomdagépek kezeléséig.
Az osztályteremben megtanult alapokat a diákok az iskola házinyomdájában tudják kipróbálni, ahol direkt-marketing anyagokat, plakátokat, füzeteket és katalógusokat nyomtatnak a Xerox digitális berendezéseit, illetve munkafolyamat-kezelő szoftverét használva.
A kezdeményezés máris nagy népszerűségnek örvend a bekapcsolódó intézményekben főleg annak köszönhetően, hogy általa a diákok naprakész grafikai - művészeti ismereteket szerezhetnek, és megtehetik első lépéseiket a karrierépítés útján. A Xerox programjának sikerét jelzi az is, hogy az abban résztvevő iskolákban jelentősen javult az órákon való részvételi arány és csökkent az iskolaelhagyók száma.
A „Karrier az iskolából” programon túl a Xerox számos más képzést is támogat, amelyek a tudományos, műszaki, mérnöki és matematikai oktatás (röviden: TMMM) fejlesztését célozzák meg.
Kapcsolódó cikkek
- Százmilliós informatikai fejlesztés szekszárdi iskolákban
- Az 50 legjobb weboldal – oktatás
- Egységes közigazgatási levelezőrendszer Floridában
- Dux László: az informatika a felsőoktatás sikerágazata
- Változás a Xerox igazgatótanácsában
- Trendkövető tanár-továbbképzés a Microsoftnál
- IT fejlesztés egy miskolci református iskolában
- Informatikai fejlesztés a paksi iskolákban
- Európai felvásárlásba fogott a Xeroxhoz tartozó ACS
- Informatikai tudáspróba a zalaegerszegi Apáczai könyvtárban
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.