Évnyitó a világ első "hálóegyetemén" Budapesten
Legelső évnyitóját tartotta pénteken a világ "leghatártalanabb" egyeteme, a Giordano Bruno Virtuális Egyetem (GBVE), az esemény Budapesten volt.
A "tanintézet" mind helyét, mind profilját tekintve tökéletesen mentes a határoktól: a világháló révén működik és nagy hangsúlyt helyez a tudományágak közötti átjárhatóságnak. Az egyetem jellegét tekintve egyelőre kifejezetten humán, de alapítói nem zárják ki, hogy a jövőben természettudományokkal bővül a tantárgypaletta.
A start igazából jövő tavasszal lesz, a képzés 21 fős "osztályokkal" indul, ezek mindegyikének összetétele "nagyvilági" lesz: a szervezők igyekeznek a világ minden tájékáról összeválogatni hallgatókat. A "hivatalos" nyelv az angol és a spanyol. Cél, hogy a "Giordano Brunós" diplomát idővel a világon mindenütt elfogadják.
Külön cél, hogy a hallgatók - amennyire csak lehetséges - a világ és világmindenség egészében gondolkodjanak, fokozott felelősséget érezzenek az emberi civilizáció iránt, morálisan, lelki tekintetben is elmélyültebben, gazdagabban kerüljenek ki az "iskolapadból", ötvözzék az ész és lélek lehetőségeit egymás kiegészítésében és erősítésében.
Alsó korhatár - és feltétel - középiskola elvégzése, felső évmaximum nincs. A tandíj még nem ismeretes, de az biztos, hogy szerényebb lesz az - országonként természetesen igen eltérő - "szokásosnál".
Az évnyitó helyválasztása azért esett Budapestre, mert az egyetem egyik alapítója László Ervin filozófus. Ő a szellemi atyja és elnöke a Budapest Klub Alapítványnak, ez a nemzetközi szervezet pedig szorosan együttműködik a Giordano Bruno Virtuális Egyetemmel.
A "tanévstartnak" és a - mind létezésében, mind működési módjában - vadonatúj egyetem bemutatásának a Budapesti Történeti Múzeum adott otthont. Lázár Ervinen kívül Francisco de Paulo León Olea mexikói zeneszerző, köz- és szépíró, tudományos területen a nemzetközi kapcsolatok szakembere, továbbá Louis W. Goodman amerikai társadalomtudós, a nemzetközi kapcsolatok professzora beszélt.
Kapcsolódó cikkek
- NFÜ: véleményezhető a közoktatás informatikai eszközfejlesztési pályázata
- Művészeti és műszaki alapképzés
- Százmilliós informatikai fejlesztés szekszárdi iskolákban
- Az 50 legjobb weboldal – oktatás
- Dux László: az informatika a felsőoktatás sikerágazata
- Trendkövető tanár-továbbképzés a Microsoftnál
- IT fejlesztés egy miskolci református iskolában
- Informatikai fejlesztés a paksi iskolákban
- Informatikai tudáspróba a zalaegerszegi Apáczai könyvtárban
- Ingyenes fejlesztői kurzust indít a Microsoft
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.