Számítógépes munkaidő-beosztás a MÁV-nál
A napokban elindította a MÁV-START Zrt. a teljes hálózatára - azaz az összes kocsivizsgáló, pénztáros és jegyvizsgáló munkaidő-beosztására - kiterjedő új, vezénylést segítő szoftverét. Ezáltal jelenleg kevesebb mint háromszáz fő végzi a mintegy hatezer dolgozó munkáltatásával kapcsolatos tevékenységeket.
A személyszállító vasúttársaság 2009-ben hozta meg a döntést egy, a munkáltatást segítő számítógépes rendszer létrehozásáról, majd a sikeres közbeszerzési eljárást követően indulhatott el a fejlesztés. Ennek köszönhetően hatékonyabbá válik a vezénylést igénylő munkavállalók foglalkoztatása, csökken a munkaerőhiányból adódó túlórák mennyisége. A rendszer elindítása nemcsak a munkavállalók irányításával foglalkozók munkáját könnyíti, hanem a vonatok közlekedtetéséért is felelős üzemirányítók rendkívüli odafigyelést igénylő munkáját is. További előny, hogy a munkaügyi szabályok betartása így könnyebben és kevesebb időráfordítással ellenőrizhető.
A kifejlesztett szoftver a MÁV Zrt. és a MÁV-START Zrt. több rendszerével is kapcsolatban áll, és a napi működtetés során folyamatosan keletkező gyakorlati tapasztalatok alapján a fejlesztés folyamatos. Az alkalmazás előkészített a vonatkísérők jegykiadó gépével történő kommunikációra is, mindez hozzájárulhat a járművek jövőbeni, valós idejű követéséhez.
Kapcsolódó cikkek
- Tenisz Szövetség-SAP: IT rendszer váltja a papír alapú adminisztrációt
- Már otthon is ki lehet nyomtatni az internetes vonatjegyet
- Magyar kisvállalati SAP bevezetés lett a régió egyik mintája
- Szélessáv - a vasúti ágazat kiugrási lehetősége
- Eventus, avagy az észrevétlen IT forradalom
- Ingyenes Wi-Fi több InterCity vonaton
- InterCity: Ingyenes wifi, okostelefon-nyeremény
- Helyreállt a MÁV internetes jegyértékesítési rendszere
- Hétfőn várható tájékoztatás arról, hogy mikor indul újra a szerdán leállt internetes vonatjegy-értékesítés
- Átmenetileg nem lehet az interneten vonatjegyet vásárolni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.