Hatékony segítség a kutatási eredmények piacosítása érdekében
A Puskás Tivadar Közalapítvány INTERVALUE projektjének célja, hogy sokoldalú nemzetközi hálózatot hozzon létre a kutatásban, fejlesztésben, illetve az innováció területén dolgozók, gyártók, és további fontos szereplők között, ezzel segítve a kutatási eredmények gyors és hatékony piacosítását, sikeres, innovatív, versenyképes termékké válását.
Az INTERVALUE program keretében hazánkban is elindult az ígéretes fejlesztések gyűjtése, azok értékelése, illetve a projekt platformján történő megjelenítése. A partnerek Magyarországon három olyan partnerkereső rendezvényt szerveztek az érintett célcsoportok számára, ahol a
Ezen rendezvények célja volt, hogy minél szélesebb körű érdeklődést keltsenek az egyetemi K+F valós eredményei, illetve új termékek és szolgáltatások iránt, továbbá, hogy sikeres együttműködés jöjjön létre a kutatólaborok, vállalatok és a közigazgatás között.
A szakmai munka során – a K+F eredmények feldolgozásával – a partnerek ajánlásokat készítenek döntéshozók számára, illetve feltérképezik az értéknövelő lehetőségeket az eredmények, ötletek tulajdonosai számára. Az „adat- vagy projekttárház” keretei közt (http://researchvalue.net/repository/) hét országból mintegy ezer kutatási eredmény, vagy ígéretes termék, eljárás kerül összegyűjtésre és feldolgozásra, majd közel ötszáz résztvevő számára segítséget nyújtunk egyedi, részletes fejlesztési terv elkészítéséhez.
A Puskás Tivadar Közalapítvány az alábbi elérhetőségeken várja azok jelentkezését, akik szeretnének együttműködni a K+F eredményt biztosító cégekkel, egyetemekkel!
A projekthez kapcsolódó szolgáltatásaik igénybevétele térítésmentes az Európai Regionális Fejlesztési Alap South East Europe Program támogatásának köszönhetően.
Puskás Tivadar Közalapítvány
EU Csoport
Tel: 1/301-2030
e-mail: eu@neti.hu
Információk magyar nyelven:
www.neti.hu/pta/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=41&lang=hu
A projekt honlapja a vezető partner, az Aristotle University of Thessaloniki weboldalán:
http://www.urenio.org/intervalue/
A jelen dokumentum tartalma nem minősül az Európai Unió hivatalos álláspontjának.
Kapcsolódó cikkek
- Hétmilliárd eurót különítene el az EB a Galileo műholdas navigációs programra 2020-ig
- Megállapodás a roaming-díjak további csökkentésében
- Az internetes bűnözés elleni uniós központ létrehozását javasolja az Európai Bizottság
- Miként szépíthetik meg az infokommunikációs eszközök az idős kort?
- Az internet cenzúrázását nehezítené meg az EU Teherán számára
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- IT Services Hungary: új K+F központ 70 új IT munkahellyel
- SAP fejlesztőközpont nyílik Oroszországban
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.