Szlovákiai privatizáció: nem tolonganak
Megfigyelők szerint vagy a Deutsche Telekomnak adják el az 51 százalékot, vagy egyelőre senkinek. A második esetben új tendert írnának ki, ez azonban nem látszik valószínűnek, mert ez a privatizációs bevétel késedelmét jelentené, márpedig a Dzurinda-kormány különböző tárcái már hónapok óta várnak erre a pénzre, mert ezzel foltoznák be az egyre nagyobb gazdálkodási réseket - írta vasárnapi kommentárjában a SITA nevű szlovák kereskedelmi hírügynökség.
A SITA úgy tudja, hogy a hollandok nem érték be a majdani magánosítás után nekik ígért jogkörökkel, egyszersmind túlságosan kockázatosnak találták a tranzakciót, és úgy ítélték meg, hogy a szlovák Postabankhoz (PB) szerintük túl szorosan kötődő vállalat 51 százalékos tulajdonrésze is kevés lenne majd ahhoz, hogy meghatározó befolyást szerezzenek a cégben.
A kommentár emlékeztet arra, hogy Szlovákiának igen nagy szüksége van a külföldi beruházókra, ám azok továbbra sem tapossák egymást a lehetőségért, annak ellenére sem, hogy Szlovákia az elmúlt évben a GDP emelkedéséről és alacsony inflációról adhatott számot. A hírügynökség szerint 1990 és 1998 között Csehországba 13 milliárd dollárnál több, Magyarországra 18 milliárd, Lengyelországba pedig 38 milliárd dollár külföldi tőke érkezett, miközben Szlovákiában ugyanebben az időszakban a kétmilliárd dollárt sem érte el a külföldi tőkebefektetések értéke.
Kapcsolódó cikkek
- Egységes kommunikációs megoldás az Avaya-tól
- NHH - térkép a szándékolatlan mobil roamingról
- Egységesíteni kell az uniós távközlési szabályozást
- 11 millió mobil-előfizető
- Japán: Kísérleti műhold az internetes kapcsolat javítására
- Telekom, média és IT szektor: Trendek 2008-ban
- Távközlés-specifikus 64-szálú Sun-szerver
- Megalakult a Mobilitás és Multimédia Klaszter
- ITnT 2008: bécsi nemzetközi infokommunikációs vásár - negyedszer
- Január 28. és február 3. között nem lehet új telefonszámokat hordozni
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.