WorldSkills 2013: az Európa-bajnok csapat tagja kvalifikálta magát a szakmák olimpiájára
Idén is a HTTP Alapítvány - együttműködésben a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával és a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal - rendezte meg a WorldSkills nemzetközi szakmai világverseny magyarországi válogatóját 18-22 éves diákok és fiatal hálózati informatikus szakemberek számára. A „szakmák olimpiájának” is nevezett WorldSkills verseny hazai győztese képviselheti Magyarországot Lipcsében, az immár 42. alkalommal megrendezendő nemzetközi döntőben, az informatikai hálózati rendszergazda szakmában. Az izgalmas verseny végül papírforma eredményt hozott, hizsen a győztes versenyző már tagja volt a tavalyi EuroSkills versenyen aranyérmes magyar csapatnak. A verseny fő támogatói a Cisco Magyarország, a T-Systems Magyarország, az IT Services Hungary, a Microsoft Magyarország és a Profession.hu voltak.
A WorldSkills-ről
A WorldSkills (www.worldskills.org) a világ legnagyobb szakmai versenye, így sokszor emlegetik a szakmák olimpiájaként is. A kétévenként megrendezett megmérettetésen a világ legjobb fiatal szakemberei vetélkednek közel 50 szakmai területen. Az eseményt idén több mint 50 ország ezernél is több versenyzőjének részvételével Lipcsében rendezik meg, július 2-7. között (www.worldskillsleipzig2013.com).
Kiváló magyar eredmények az eddigi versenyeken
A 2011-es londoni WorldSkills versenyen Szabó Gábor képviselte hazánkat, és végül a nagyon előkelő 7. helyezést szerezte meg, és ezzel egyúttal a legjobb magyar eredményt érte el. A belgiumi Forma 1-es pályán tavaly megrendezett EuroSkills versenyen még előrébb léptek a magyar fiatalok, hiszen csapatunk mindenkit maga mögé utasítva aranyaérmet szerzett.
A nagyszerű eredményekre már kormányzati szinten is felfigyeltek. A győztes csapatnak személyes fogadás keretében gratultált Áder János köztársasági elnök és Orbán Viktor minszterelnök is.
Út Lipcsébe
A mostani válogatóra, melynek fővédnöke Vályi-Nagy Vilmos infokommunikációért felelős államtitkár volt, több mint kétszáz fiatal jelentkezett, ami jelzi, hogy a szakmai vetélkedésnek ez a formája egyre népszerűbb itthon is. Az első fordulóra 2012. december 13-án került sor, ahol a versenyzőknek online teszteket és szimulált hálózati feladatokat kellett megoldaniuk. Ebből a fordulóból a tíz legeredményesebb fiatal jutott tovább.
A kétnapos döntőt egy nagyszabású informatikai konferenciával összekapcsolva rendezték meg 2013. január 25-26-án a Larus Rendezvényközpontban, így a konferencia résztvevőinek is lehetősége volt betekintést nyerni a versenybe. A finálé keretében – a lipcsei versenyhez hasonlóan – egy képzeletbeli cég hálózatának megtervezése, megépítése, valamint a mindennapi működésében felmerülő valós informatikai problémák megoldása volt a feladat.
A válogató verseny győztese Csőke János lett, aki már tagja volt a EuroSkills-en aranyérmet nyert csapatnak is. János a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola diákjaként ismerkedett meg a hálózati informatikával, jelenleg a Budapesti Múszaki Egyetem hallgatója. Számára most egy öthónapos intenzív felkészülés következik, majd július elején Lipcsében a világ 30 legjobb fiatal szakemberével kell öszemérnie tudását.
Kapcsolódó cikkek
- Windows Phone Code Camp: fiatal fejlesztők versenye
- „Csakeredeti”: játékos informatikai vetélkedő diákoknak
- Szoros küzdelem a BeeSmarter Mobil Programozó Csapatversenyen
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
- RobonAUT 2013 címmel robotversenyt rendeznek a Műegyetemen
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Példaértékű kisvállalkozói weboldalakat díjaztak
- Háromdimenziós oktatószoftverek tervezésére hirdettek ötletversenyt
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- A Mysoft.hu lett idén az Ország Boltja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.