IVSZ: Öt éven belül duplázódhatna a hazai szoftver export kormánytámogatással
A szoftverexport növelésének támogatása érdekében az IVSZ stratégiai megállapodás megkötésére kéri a kormányt az informatikai szektorral – mondta Laufer Tamás, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalatok Szövetsége (IVSZ) elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Az ágazat exportbevétele 180 milliárd forintra tehető, amit a működési feltételek javításával öt év alatt akár meg is lehetne duplázni - mutatott rá az IVSZ elnöke.
Laufer Tamás elmondta, hogy a hazai infokommunikációs-távközlési (IKT) ágazat 20 ezer vállalkozása közvetlenül 80 ezer, közvetve pedig több mint 150 ezer főt foglalkoztat, így az ágazatban foglalkoztatottak aránya alapján Magyarország a harmadik helyen áll az Európai Unióban. Az IVSZ szerint a szoftverexport megduplázása közvetlenül 10 ezer új munkahelyet teremtene.
Vityi Péter, az IVSZ szakértője szerint a magyar szoftverexportot három terület támogatásával lehetne megduplázni: az országban megtelepedett multinacionális vállalatok fejlesztőközpontjainak bővítésével, a magyar szoftvercégek külföldi piacra jutásának kereskedelmi és marketing támogatásával, valamint a feltörekvő exportképes vállalkozások (start-up-ok) létrejöttének támogatásával.
Laufer Tamás rámutatott, hogy a magyar szoftverexport növelésével az ITK ágazat a legkisebb ráfordítással és a legnagyobb hatékonysággal tudna hozzájárulni a teljes magyar export megduplázását célzó kormányzati terv megvalósításához.
Kapcsolódó cikkek
- Dollármilliárdok üzleti intelligenciára
- IDC: emelkednek az idén az informatikai beruházások az Egyesült Államokban
- Befektetők előtt bizonyíthatnak a Start-up verseny döntősei
- Nem olvasnak a fiatalok
- Internet akkor és most - 10 év távlatából
- 10 tényező, ami meghatározza a vállalati kommunikáció fejlődését 2013-ban
- Közösen kutatja a hazai e-kereskedelmet az eNET és az Árukereső.hu
- A Dell válasza az informatika új korszakának kihívásaira
- Csökken az Apple részesedése a táblagéppiacon az idén
- Nem ismerik a KKV-k a felhőt
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.