Önállóan közlekedő robotjárművet mutatott be a Hitachi
A ROPITS (Robot for Personal Intelligent Transport System) névre keresztelt szerkezet emberi beavatkozás nélkül képes közlekedni a járdákon, de akár épületek belsejében is.
A robot egy GSP-vevő, egy kamera és négy lézeres szenzor segítségével tudja elnavigálni magát a forgalomban - írta szerdán az Aszahi Simbun japán napilap.
A járműnek táblagéppel lehet megadni az úti célt, a kezelőfelületet magukkal hordozó tulajok pedig bármikor aktuális tartózkodási helyükre hívhatják a szerkezetet, az magától odatalál. A Hitachi közlése szerint a robot másfél méteres hibahatárral találja meg a betáplált úti célokat. Vészhelyzetben botkormánnyal irányítható.
A cég időseknek és a mozgássérülteknek szánja a járművet. Ugyanakkor a ROPITS csak rövid távú utak megtételére alkalmas: a 160 centiméter magas és 70 centiméter széles, lítium-ion akkumulátor által hajtott négykerekű végsebessége mindössze 6 kilométer/óra.
Kapcsolódó cikkek
- "Önmagukat vezető" teherautókat fejlesztettek ki Japánban
- Futballozó és táncoló robotok versenyeznek áprilisban Nyíregyházán
- RobonAUT 2013 címmel robotversenyt rendeznek a Műegyetemen
- Egy robotbanda új értelmet ad a heavy metalnak
- Magyar rover készül a „Marsra”
- Ígéretesek a mélytanulást segítő szoftverek - Beszédfelismeréstől a gyógyszermolekulákig
- Disney robotok játszhatnak a gyerekekkel
- Táncoló robotok segítenek az autista gyerekeknek a tanulásban
- A betegápolásban segédkeznek és a szolgáltatási szektor kapuján kopogtatnak a legújabb robotok
- Fesd meg az álmaidat! – vagy megteszi egy robot
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.