Minden negyedik PC védtelen
A Microsoft egyik felmérése szerint a PC-k negyede védtelen a különféle támadásokkal szemben megfelelő vírusirtó szoftver hiányában.
A Serurity Intelligence Report arra az eredményre jutott, hogy a világon csak a PC-k háromnegyede rendelkezik valamilyen vírusvédelemmel. A többi gép ki van téve mindenfajta támadásnak, hiszen védelem hiányában könnyű célpontnak bizonyulnak. A Microsoft felméréséből az is kiderült, hogy a védelemmel nem rendelkező gépek 5,5-ször nagyobb eséllyel eshetnek a támadások áldozatául.
Sajnos a rosszindulatú dokumentumok száma is egyre nő: főként a Word és PDF típusúaké. 2012 harmadik negyedévében a Microsoft közel hárommillió számítógépről távolított el fertőzött fájlokat.
Bár sajnos – és ezt a legtöbben nem tudják – az igazi védelem címszó alá nem tartozik, ha például a szoftver próbaverziót használjuk, elavult program fut gépünkön vagy nem ismerjük fel a fenyegetést magát. Ilyenkor ugyanúgy veszélyben van rendszerünk.
Sok olyan programmal is találkozhatunk a piacon, amelyek valójában nem is vírusirtók, csak jó utánzatok. És miközben azt hisszük, teszünk gépünk védelméért, nem jutottunk előrébb.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Az iPhone 5 ötödik az elégedettségi listán
- Kétlépcsős hitelesítést vezet be a Microsoft
- Miben hisznek a hazai webshopok?
- Honnan tájékozódnak a fiatalok?
- VirCleaner 1.0
- Nem a fiatal korosztály lóg a legtöbbet a Facebookon
- Mi ösztönzi az online követőket?
- Az amerikai felnőttek többet SMS-eznek vezetés közben
- Nem vagyunk őszinték a neten
- Mire használjuk mobilunkat telefonáláson kívül?
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.