Az Apple túlszárnyalta az elemzők várakozásait

Czipperer Dia, 2013. április 25. 08:00

Az Apple megjelentette második negyedéves (Q2) pénzügyi eredményeit, amely 43,6 milliárd dollárra rúg, túlteljesítve ezzel a neki jósoltakat.

Az elemzők korábban megjósolták az Apple várható Q2-es pénzügyi eredményeit, amelyhez képest jobban teljesített a cég. A cégóriás 43, 6 milliárd dollár bevétellel és 9,5 milliárd dollár negyedéves nettó profittal büszkélkedhet.

 

És hogy mik „ugrasztják” meg így a számokat? Természetesen az iPhone és iPad eladások, melyek egyre jobb hozamot generálnak. Ebben az időszakban 37,4 millió iPhone-t és 19,5 millió iPadet adtak el. A Mac forgalom viszont ugyanolyan lapos maradt.

 

Az alábbi ábrából látható, hogy míg a Mac gépek eladása stagnál, addig az iPodé egyre csökken, de még így is megelőzi az előbbit. A két üdvöske azonban mégis profitot hozott a cégnek.

 

 

 

Az Apple-höz befolyó készpénzek pedig elérik a 145 milliárd dollárt, ami a Q1-es időszakhoz viszonyítva sem rossz arány, de összehasonlítva más cégekkel – például a Facebook 62 milliárd dollárral – pedig valóban jó eredménynek számít.

 

 

Forrás: Techchrunch.com

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A FoxPost és Packeta egyesülése új lehetőségeket hoz a csomagküldésben

A FoxPost 2025-ben országszerte ezer új helyszínen telepít csomagautomatákat, miközben folytatja a Packeta Hungary Kft.-vel való integrációját, amely várhatóan szeptemberre fejeződik be. A cég szakértői szerint az e-kereskedelem piaca idén ismét növekedési ütemet mutathat.

2025. február 19. 14:46

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Láss a Jövőbe: Innovációs pályázat a Z-generációnak

2025. február 18. 11:32

Az ESET nyerte az AV-Comparatives 2024-es Év Terméke díját

2025. február 13. 10:03

Tudatos és biztonságos online jelenlét a fiataloknak

2025. február 10. 14:59

Szoboszlai Dominik és a Liverpool: Hogyan követhetjük nyomon a mérkőzéseiket?

2025. február 7. 15:20