Újabb közbeszerzési felhívást tett közzé a NISZ a GSM-R projekthez
A GSM-R vasúti kommunikációs projekt megvalósításához kapcsolódóan független mérnöki feladatok ellátására írt ki közbeszerzést a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ)
A GSM-R projekt célja, hogy megteremtse a nemzetközi vasúti forgalom átjárhatóságát, valamint növelje a közlekedés biztonságát és hatékonyságát.
A kormány 2012. novemberi döntésében a NISZ Zrt.-t jelölte ki a GSM-R rendszer megvalósítójának, és az ezzel összefüggő támogatás kedvezményezettjének. A NISZ Zrt. hatáskörébe tartozik a tervezésre, a kiépítésre és az implementációra vonatkozó közbeszerzési eljárás lebonyolítása.
A projekt első pályázati kiírása 2012. december végén jelent meg. A NISZ Zrt. az idén március 4-én közölte, hogy a négy induló közül három pályázóval kezdi meg a tárgyalásokat a vasúti kommunikációs hálózat kiépítésére. Ezek a következők: a Kapsch CarrierCom Kft. és MVM Ovit Országos Villamostávvezeték Zrt. közös pályázóként, a Nokia Siemens Networks Kft., valamint a SELEX Electronic Systems S.p.A. és Huawei Technologies Híradástechnikai Kft. szintén közös pályázóként. A tárgyalásos eljárás lezárása után a nyertes pályázóval a tervek szerint 2013 első félévében kötik meg a szerződést.
Az idén május 4-én jelent meg a GSM-R projekthez kapcsolódó második pályázat az optikai kábelhálózat szállítására.
Kapcsolódó cikkek
- Megkezdődött a netes gyermekbarát tartalmak közötti verseny
- NISZ: Megjelent a GSM-R projekt megvalósítását célző második pályázat
- Ötletversenyt hirdet az SAP
- Távirányítású kerekesszék és gyerek biciklifék a SUU sztárjai
- Álommunkára keres fiatal jelentkezőt a Sharp
- A jövő magyar hightech világsikereire vadásznak
- Fedezd fel ma a holnap megoldásait! - a legjobb M2M megoldásokat díjazta a Telenor
- Vizuális étlap nyerte a startup versenyt
- Honlapátalakító pályázatot hirdet a SAKKOM
- A legfrissebb filmes pályázati kiírások a Facebook-on
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.