Firefox Mobile fejlesztői pályázatot hirdet a Telenor
Az okostelefon piac legnépszerűbb platformjai, az Android, a Windows Phone, az iOS és a BlackBerry több százezer letölthető alkalmazást kínálnak felhasználóik számára, melyek sokfélesége meghatározó lehet egy mobilplatform népszerűségében. A Telenor a piacon új szereplőként megjelenő Firefox Mobil népszerűsítéséért applikáció-fejlesztői pályázatot hirdet.
2013 tavaszára közel 900.000 mobilapplikáció érhető el mind Google Play (Android) mind az AppStore kínálatában – két évvel korábban a Google Play még százezer alkalmazással volt lemaradva elérhető applikációk tekintetében. A platformra elérhető alkalmazások számában ugyan „csak” a harmadik helyen áll, így is közel 250.000 hasznos kiegészítő közül választhatnak a BlackBerry felhasználói. A platform alkalmazásboltja nagyon gyors növekedést mutatott, hiszen két éve még mindössze 20.000 app volt elérhető a BlackBerry World virtuális áruházban. A Microsoft mobilplatformja, a Windows Phone stabilan növekvő, jelenleg közel 150.000 ezer applikációt kínáló virtuális piacterével a negyedik szereplő. A mobilplatformokhoz köthető alkalmazásboltokban az ismert adatok alapján, világszinten eddig megközelítőleg 10 milliárd dollárt költöttek el az okostelefon-felhasználók.
Ebbe, a nehézsúlyú versenyzőkkel teli ringbe lép most be a Mozilla és a Firefox mobilplatform. Az új, web alapú operációs rendszer eddig nem látott lehetőségeket kínál mind a fejlesztők, mind a felhasználók számára. Az egyszerű kezelhetőség és fejlesztő-barát környezet mellett a Firefox rendszerének alacsony hardware-igénye (alacsony rendszererőforrás-igénye) lehetővé teszi, hogy kedvezőbb árfekvésű készülékeken is magas szintű felhasználói élményben részesüljenek az okostelefon-használók.
A Telenor most Firefox Mobile applikáció-fejlesztő pályázatot hirdet. Lelkes amatőr és profi fejlesztők 5 témában pályázhatnak munkáikkal: Közösségi, Játék, Média, Utazás/Közlekedés és Egyéb kategóriákban. A kategória-győztes munkák alkotóinak jutalma 250 000 Ft, valamint az 5 fős zsűri által legjobbnak ítélt alkalmazások a Firefox Marketplace Telenor válogatásában kapnak helyet. A pályázaton indított alkalmazásokat szakértő zsűri bírálja el: Lippai Gergő és Szalai Kálmán (Magyar Mozilla Közösség), Bodnár Csaba (Mobilaréna), Dojcsák Dániel (hwsw) és Majer Bálint (Telenor).
Nevezési határidő: 2013. július 23. 24:00. Pályázni e-mail-en keresztül lehetséges: a pályázat kiírója a socialmedia@telenor.hu címre várja a pályázók nevét, elérhetőségeit (mobilszám, e-mail), a pályázaton indított applikáció rövid leírását (max 500 karakterben) és a pályázaton indított applikáció Firefox Marketplace linkjét.
„A Telenornál a nyílt innovációban hiszünk. A Telenor Appfejlesztői Partnerprogramban számos alkalmazásfejlesztő céggel állunk kapcsolatban, szükség esetén szakmai támogatást nyújtunk számukra. Okostelefon Akadémia rendezvényeinken a végfelhasználókkal is összehozzuk a fejlesztőket, így a közvetlen visszajelzések révén nyílt platformot biztosítunk az iparág fejlődéséhez. Olyan sikeres alkalmazások mint a Deezer is néhány fejlesztő munkájaként indult, mára pedig a világ egyik legsikeresebb legális zenei stream alkalmazásává nőtte ki magát, ez példaértékű.” – mondta el Takács Zoltán, a Telenor Digitális szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese.
A Telenor elkötelezett a Firefox mobilplatform bevezetése és népszerűsítése mellett. Célja hogy a hazai fejlesztői közösség és új applikációk fejlesztésének támogatásával magas színvonalú, helyi tartalmak létrehozását segítse elő, amivel a nagyközönség számára is vonzóbbá tehető az új okostelefon-világ.
A Firefox mobilapplikáció pályázat pontos részletei a http://telenor.hu/FFOS-
Kapcsolódó cikkek
- Alkalmazásvásárlás mobilegyenlegre, elsőként a Telenornál
- Telenor: az eladott telefonok kétharmada már okostelefon
- A Mozilla fejlesztői hétvégén főszerepben a Firefox OS mobilplatform
- Számítógépre pályázhatnak a rászoruló gyerekek
- Újabb közbeszerzési felhívást tett közzé a NISZ a GSM-R projekthez
- Telenor Közösségi Média Információs Rendszer: próbaüzem az árvíz alatt
- Megkezdődött a netes gyermekbarát tartalmak közötti verseny
- NISZ: Megjelent a GSM-R projekt megvalósítását célző második pályázat
- Stratégiai együttműködést kötött a Magyar Vöröskereszt és a Telenor
- Ötletversenyt hirdet az SAP
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.