A Samsung Remote Access segítségével vezeték nélkül irányíthatók a csatlakoztatott eszközök
A Samsung Electronics bemutatja a 2019-es Smart TV sorozat új funkcióját a Remote Accesst, amely magasabb szintre emeli a PC-kkel, tabletekkel vagy okostelefonokkal való kapcsolatot. A felhasználók így távolról is irányíthatják kompatibilis eszközeiket és applikációikat a Samsung Smart TV készülékeken keresztül.
A Remote Access segítségével a Samsung Smart TV-hez beviteli eszközöket, így például billentyűzetet csatlakoztathatunk, amelyekkel könnyebben irányítható a képernyőn megjelenő tartalom. A PC-hez a televízión keresztül távolról, HDMI kábel nélkül, akár egy másik szobából is hozzáférhetünk és végezhetünk rajta különféle műveleteket, legyen szó az interneten való böngészésről, vagy éppen a TV képernyőjét monitorként használó játékról.
A Remote Access nem csupán nagyobb képernyővé varázsolja a TV-t, de a felhasználók a szükséges perifériák segítségével a csatlakoztatott eszközöket közvetlenül is használhatják a televízón keresztül, hozzáférhetnek böngészős, felhőalapú irodai szoftverekhez, így könnyedén szerkeszthetnek dokumentumokat és dolgozhatnak a Smart TV-nél.
„A Samsung számára fontos, hogy intuitív és kényelmes felhasználói élményt biztosítson. A Remote Access-szel a felhasználók a TV képernyőjéről könnyedén elérik az összekapcsolt eszközeikre telepített különböző programokat, applikációkat és felhő alapú szolgáltatásokat – mondta Hyogun Lee, a Samsung vizuális kijelzők üzletágának alelnöke. – A továbbiakban partnereinkkel közösen arra törekszünk, hogy a Remote Access-szel kompatibilis termékek köre bővüljön és a felhasználók számára még több szolgáltatás váljon elérhetővé.”
A Remote Access a világon bárhol használható, köszönhetően a VMware Horizon szoftvernek, melynek virtuális asztali infrastruktúráját (VDI – Virtual Desktop Infrastructure) a Samsung és vállalati szoftver-innováció területén élen járó partnere a VMware biztosítja.
„A Samsung és a VMware közös célja, hogy lehetőséget nyújtson a még produktívabb munkavégzésre. Együttműködésünket tovább bővítjük, annak érdekében, hogy a távolról dolgozók is zökkenőmentesen végezhessék munkájukat. Éppen ezért különféle virtuális asztalokat, applikációkat és online szolgáltatásokat teszünk könnyen elérhetővé olyan Samsung eszközökről, mint a vállalat Smart TV sorozata” – mondta Shankar Iyer, a VMware végfelhasználói megoldásokért felelős alelnöke és általános igazgatója.
A vezeték nélküli kapcsolatok és felhő alapú szolgáltatások kapcsán felmerülő biztonsági kockázatok kezelésére a Samsung a Remote Access funkcióba integrálta saját fejlesztésű Knox megoldását. A Samsung Smart TV-iben 2015 óta megtalálható Knox biztonsági technológia rendszeres frissítésekkel tartja fenn a védelmet. A Knox a TV iparágban egyedüliként érdemelte ki a Common Criteria hitelesítést.
Kapcsolódó cikkek
- Új felülettel, új tartalommal a Samsung "egészség" alkalmazása
- A Galaxy A7 Magyarországon október elejétől lesz elérhető
- Folyamatosan bővül a Samsung HDR10+ minősítési programja
- Az LG 2019-es hangprojektorai új csúcsot jelentenek a házimozi hangrendszerek között
- Az LG CLOi robotok egyre közelebb járnak a kereskedelmi fogalmazáshoz
- A holnap konyhája mutatkozik be a CES-en
- Új lifestyle tévék mutatkoznak be a CES-en
- Az LG a legújabb Ultra monitorait is bemutatja a 2019-es CES-en
- Fókuszban a közlekedés jövője a januári CES-en
- Jobban kellene vigyázni a telefonon tárolt adatokra!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.
Okos klímatechnológia a jövő otthonaiban
A Samsung részt vesz az ISH 2025 rendezvényen, amely március 17. és 21. között zajlik Frankfurtban, és amely a világ vezető szaniter-, fűtési és légkondicionáló (HVAC) ipari szakkiállítása. A vállalat innovatív megoldásokat mutat be, amelyek célja a kényelmet és az összekapcsolhatóságot javítani lakossági és kereskedelmi környezetekben.
A Wolt és a Yettel együttműködése: Mobiltelefonok és tartozékok egy kattintásra
A Yettel új értékesítési csatornát nyitott: elsőként a hazai mobilszolgáltatók közül a Wolt alkalmazásán keresztül is rendelhetők feltöltőkártyás mobiltelefonok, SIM-kártyák és különféle tartozékok a Yettel üzletekből.