Fejlesztői versenyt hirdet Magyarországon az Airbus
Hazai készenléti szervek által használt appok fejlesztésére hirdet versenyt az Airbus DS SLC. A tét 1500 dollár csapatonként és a piacra lépés lehetősége.
Critical App Challenge néven fejlesztői versenyt hirdet az Airbus DS SLC Magyarországi fióktelepe annak érdekében, hogy a készenléti szervek által használt, speciális titkosítású kommunikációs eszközökön is elérhetőek legyenek olyan praktikus alkalmazások, amelyek egyszerűsítik a munkájukat, növelik a hatékonyságukat és megfelelnek a polgárok biztonságáért dolgozó szervek követelményeinek. A verseny során a jelentkezőknek a a nemzetközi kiállításokon díjnyertes Tactilon Dabat eszközre le is kell fejleszteniük a béta verziót. A verseny szakmai támogatója a fejlesztői versenyek szervezésében kiemelkedő tapasztalattal rendelkező Tech Embassy, amely nemrég Európa legnagyobb hackatonját, a 48 órás kihívást jelentő Junctiont hozta el Budapestre.
A Critical App Challenge Hungary bár Magyarország-specifikus, mégis nemzetközi verseny, amelyre bárki jelentkezhet, az alkalmazásnak azonban magyar nyelvűnek is kell lennie és a magyar igényekre kell szabni. A Tactilon Dabat egy LTE okostelefon és egy TETRA rádió egy eszközben. Szélessávú kapcsolatra alapuló alkalmazások futtatására képes, ám az adatkapcsolat teljesen biztonságos, így megfelel a készenléti szervek kritikus biztonsági előírásainak.
A megmérettetésen az Airbus DS SLC meglévő beszállítói és független cégek, akár egyetemisták és a startupok is indulhatnak, külön-külön kategóriában. A fejlesztői versenyre április 22-ig lehet jelentkezni a megvalósítani kívánt alkalmazás koncepciójával. A nevezési határidőt követően egy előselejtező során választják ki azt az 5-5 csapatot, akik részt vehetnek a döntőn, egy 24 órás hackathon. A fejlesztői versenyeken megszokott gyakorlattól eltérően 1500-1500 dollárban részesülnek csapatonként. A hackathon kategóriagyőztesei lehetőséget kapnak arra, hogy az Airbus DS SLC szakemberei támogatásával piacra vihessék az ötletüket.
Az Airbus DS SLC a döntőt megelőzően üzleti, szakmai és technológiai mentorációt is biztosít a kiválasztott fejlesztői csapatoknak. Ennek keretében az Airbus DS SLC ingyenes hozzáférést nyújt azokhoz a fejlesztői eszközökhöz, amelyekkel a Tactilon Dabat készülékekre lehet alkalmazásokat fejleszteni.
„A Critical App Challenge célja, hogy a kreativitás találkozzon az Airbus DS SLC modern, titkosított kommunikációs platformjával, és ezáltal hasznos alkalmazásokat biztosítsunk a készenléti szerveknek. Azzal, hogy lehetőséget adunk a legjobb ötletek megvalósítására, támogatjuk partnereinket, a hazai készenléti szerveket, amelyek Magyarország polgárait szolgálják” – mondta Fáy András, az Airbus DS SLC Magyarországi Fióktelepének cégvezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A LEGO HIDDEN SIDE új szintre emeli a játékélményt
- Nemzetközi díjat nyert a magyar biztosítási applikáció
- Így készül a Taxify a szilveszteri és újévi taxiforgalomra
- Tudom, hogy láttad – indul a visszaszámlálás!
- A magyarok közel fele nézett már bele titokban párja telefonjába
- A Vodafone 1+1 ünnepi készülékkedvezménnyel kedveskedik a családoknak
- Az Xperia XZ3 tulajdonosok már élvezhetik a Sony Networks applikációt
- A Cellum közreműködésével vadonatúj külsőt és új funkciókat kapott az Erste MobilePay
- Ma 14 órától indul a Taxify Debrecenben
- A munkavállalók közel fele már a szabadidejében is dolgozik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.