Konferencia a smart farmokról
Az Agroinform.hu a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával és az Agrárinformatikai Klaszterrel együttműködve február 24-én idén második alkalommal rendezi meg a PREGA (Precíziós Gazdálkodási) Konferenciát, amelynek célja, hogy a gazdálkodás jövőbe mutató irányait és a digitalizáció előnyeit minél több gazdálkodó megismerje.
Az informatikai újdonságok mára már a mezőgazdasági termelés minden területén jelen vannak. A természet egyre kisebb terhelésére irányuló törekvések előtérbe helyezik a megfelelő tápanyag-feltérképezés és a célzott kijuttatás kérdését, amire a precíziós gazdálkodás a válasz.
A precíziós gazdálkodás eszközeivel, a vállalat- és termelésirányítási rendszerek, integrációs technológiák alkalmazásával optimalizálhatóak a gazdálkodók kiadásai, javulhat az erőforrás-felhasználás hatékonysága, ami a fenntartható fejlődés szempontjából is megfelel a környezeti elvárásoknak és elősegíti a minőségi termelést.
Az előrelépés feltétele, hogy a magyar gazdálkodók is birtokában legyenek azoknak a komplex, termelésen túlmutató ismereteknek és gyakorlati tapasztalatoknak, amelyek ezek alkalmazásához nélkülözhetetlenek. Ez a technológia a hazai agrárium számára olyan lehetőség, amivel akár évtizedes lemaradásokat is képes lehet ledolgozni.
Kapcsolódó cikkek
- Műhold vezérli a traktort
- Költség-összehasonlító webalkalmazás segíti a gazdálkodókat
- Mezőgazdasági robotpilóta a növekvő hatékonyság szolgálatában
- Küszöbön az e-mezőgazdaság Magyarországon is
- Drónok segítik a magyar gazdákat a termelékenység növelésében
- Mobilalkalmazás hozza össze a helyi termelőket a vevőkkel
- Az online kereskedelem fortélyaira tanítják a gazdákat
- Online mezőgazdasági portál a külföldi piacokon való megjelenés megkönnyítésére
- Rendezvénysorozat e-kereskedésről és agrármarketingről gazdáknak
- Mezőgazdasági tudásközpont létrehozását célzó kutatás indult
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.