Milyen technológiai innovációk színesíthetik a diákéletet?

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 10. 12:50

A Red Bull szeptember 9-én elindította a jelentkezést a Red Bull Basement University programjára. A kezdeményezés keretein belül a világ minden pontjáról várják az egyetemisták ötleteit arra, hogy hogyan lehetne a technológiai innováción keresztül fejleszteni a diákéletet a campusokon innen és túl. Magyarországon október 28-ig lehet nevezni a weboldalon.

A tavalyi sikeres indulás után 2019-ben még több országból lehet jelentkezni a Red Bull Basement University programjába. A résztvevő országokban minden olyan 18. életévét betöltött egyetemi hallgató pályázatát várják, akinek van ötlete arra, hogyan lehet a technológia felhasználásával a diákéletet jobbá tenni. A Red Bull Basement University különböző érdeklődési körrel rendelkező kreatív hallgatókat keres, legyenek ők akár alkotók, hackerek, kódolók, fejlesztők, tervezők vagy mérnökök.
 
 
A beküldött jelentkezések közül a Red Bull Basement University országonként egy-egy nyertesre szűkíti le a kört, akik ezután egy hathetes fejlesztési periódus keretében kidolgozhatják projektjüket. Ebben az időszakban a Red Bull Basement University biztosítja a finanszírozást, a nemzetközi mentorálást, a networking lehetőségeket és a jól felszerelt munkaterületeket az egyes országok győztesei számára. Ezt követően a diákok meghívást kapnak egy négynapos Red Bull Basement University Global Workshopra, ahol az is kiderül, ki lesz a végső győztes. A 2019-es Global Workshopot Kanadában, Torontó városában rendezik meg december 12-15 között.
 
A Red Bull Basement University 2018-ban indította első programját, több mint 300 egyetem és 16 ország részvételével. A hallgatók számos innovatív ötlettel jelentkeztek, például azzal, hogy hogyan lehetne nagyobb hozzáférést biztosítani a diákok számára az egyetemi választásokon való szavazáshoz, vagy hogy hogyan lehetne javítani a fém-újrahasznosítás és a hulladékgyűjtés módszerein. A 2018-as globális győztes a torontói Team Vacant lett - a csapat egy olyan program prototípusát dolgozta ki, amely lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy valós idejű információkat szerezzenek a tanulmányi helyek rendelkezésre állásáról a campus különböző épületeiben.
 
A program iránt érdeklődő hallgatóknak egy online jelentkezési lapot kell kitölteniük. Ennek része egy 60 másodperces videó feltöltése is, amelyben bemutatják ötletüket. Pályázni maximum két fős csoportokban lehetséges angol nyelven, vagy a helyi ország nyelvén angol felirattal. A jelentkezési folyamatról és a programról további információk a Red Bull Basement weboldalán találhatók.
 

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59