Újabb bevetésen az Instant Network a hurrikán sújtotta Mozambikban
Ismét bevetésen a Vodafone Alapítvány Instant Network csapata, amely ezúttal az Idai ciklon sújtotta Mozambikban segíti a kommunikációs hálózat helyreállítását. A Vodafone Magyarország rádióshálózat-üzemeltetési szakértői, Tóth Róbert és Pervai Csaba által tervezett Instant Network 3G eszközzel ingyenes, hordozható kommunikációs hálózat építhető ki a katasztrófák helyszínén.
Kedd reggel érkezett meg Mozambik fővárosába, Maputóba a Vodafone Alapítvány négy fős mentőcsapata, hogy az Idai ciklon által lerombolt országban hordozható kommunikációs eszközök (Instant Network 3G, Instant Wi-Fi és Instant Mobiltöltő, valamint műholdas és egyéb IKT eszközök) telepítésével segítse a mentőcsapatok munkáját. A hurrikán okozta halálos áldozatok száma az első jelentések szerint akár ezer fő is lehet, ráadásul a katasztrófa sújtotta területeken, köztük az ország harmadik legnagyobb városában, az ötszázezer fős Beirában a kommunikációs hálózatok sem üzemelnek. A Vodafone Alapítvány nemzetközi csapata, melyet Tóth Róbert, a Vodafone Magyarország mérnöke vezet, jelenleg épp Beira városát próbálja megközelíteni.
A mozambiki mentőcsapat közel 300 kilogrammnyi felszerelést szállít, beleértve az Instant Network 3G-t, az Instant Wi-Fit, az Instant Mobiltöltőt, műholdas berendezéseket és különböző IKT-eszközöket. Sikeres telepítés esetén a berendezések segítségével mobilhálózati lefedettséget, ingyenes Wi-Fi-t és telefontöltési lehetőséget biztosítanak az érintetteknek és a mentésben résztvevőknek.
A Vodafone Alapítvány Instant Network programja emberi erőforrással és technológiával segíti a kommunikációs hálózat és a technikai háttér telepítését természeti vagy humanitárius katasztrófa sújtotta területeken. Egy katasztrófa után a kommunikációs lehetőségek megteremtése kulcsfontosságú mind az érintettek támogatása, mind a kár felmérése, mind pedig a mentési és segítségnyújtási munkálatok összehangolása érdekében. Az Instant Network 3G hordozható mobilhálózattal 40 perc alatt kiépíthető az ingyenes kommunikációs hálózat. A Mozambikban tartózkodó csapat vezetője, Tóth Róbert az elsők között lett az Instant Network program tagja és több korábbi katasztrófahelyzetben is segédkezett már, legutóbb 2018 szeptemberében a Fülöp-szigeteken. Pervai Csaba, az eszköz társalkotója jelenleg is készenlétben van, hogy szükség esetén erősítésként csatlakozzon a mozambiki csapathoz.
„A Vodafone Alapítvány elkötelezett amellett, hogy a mobilkommunikációs lehetőségek révén oda juttassa el a segítséget, ahol a legnagyobb szükség van rá. Nagyon büszke vagyok azokra a magyar és külföldi munkatársaimra, akik részt vesznek az Instant Network programban és a technológiát egy ilyen nemes ügy szolgálatába állítják” – mondta el dr. Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország vezérigazgató-helyettese.
Kapcsolódó cikkek
- Gyors és megbízható a Vodafone Super WiFi
- Az Ericsson már 2019-ben világszerte elindítja az 5G szolgáltatást
- MWC: az 5G technológia 2019-ben valósággá válik
- A Vodafone a világon elsőként kapcsolta össze az 5G okostelefonokat a hálózatával Barcelonában
- Borbély Alexandra kapta a Vodafone Egyenlőség Díjat a XV. Szóvivő Bálon
- Díjmentes hívás és 90 GB internet a Vodafone-tól Valentin napra
- Olcsóbb lett az EU-s nemzetközi hívás a Vodafone-nál
- Idén két Főállású Angyalt is hirdetett a Vodafone Alapítvány
- Vodafone karácsonyi forgalmi adatok
- Innováció a közjó szolgálatában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.