Biztonság
Felkészülni, vigyázz, kész, kibervédelem!

Sok ember már csak legyint, ha azt hallja, hogy feltörték egy cég rendszereit, annyira mindennapossá váltak az ilyen esetek. Való igaz, hogy a kiberbűnözők érdeklődése a magánszemélyek felől egyre inkább a cégek felé fordult, mert a gyenge kibervédelemmel rendelkező vállalatoktól anyagilag nagyobb hasznot remélnek. A vállalatoknak ezért minden területen törekedniük kell a védelmük erősítésére, valamint a fenyegetések valós idejű észlelésére és elhárítására. A Micro Focus szakértői szerint ez úgy valósítható meg, ha fejlett eszközök segítségével biztosítják, hogy mindig naprakész információkkal és átfogó képpel rendelkezzenek a legfrissebb veszélyekről, támadási módszerekről, illetve azok kivédéséről.
Készüljön fel időben a kibertámadásokra

Az Egyesült Államokban működő Kiberbiztonsági és Infrastruktúra Biztonsági Ügynökség, azaz a CISA (Cybersecurity & Infrastructure Security Agency) nemrégiben adott ki egy közös kiberbiztonsági tanácsadást (CSA) a világ több országában, hogy figyelmeztesse a felhő alapú szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatókat (MSP) a kibertámadások növekvő veszélyére.
Az ESET új, hálózati szintű megoldást kínál a távközlési és internetszolgáltatók számára

A kiberbűnözés határokon átívelő probléma: az ESET telemetriai mérései alapján a kibertámadások száma növekszik, egyre nagyobb arányban az okostelefonokat célozva. A kiberbiztonság egyik globális vezető vállalataként az ESET ezért úgy döntött, hogy vezető technológiáit felhasználva iparágspecifikus megoldásokat hoz létre, melyek hálózati szinten segítenek elhárítani ezeket a fenyegetéseket. A távközlési és internetszolgáltatói iparág számára bemutatott új termékcsomagjuk célja, hogy képesek legyenek teljeskörű védelmet nyújtani fogyasztóiknak.
Infoparlament: A holnap támadói ellen kell felvértezni magunkat

Információbiztonság és kibervédelem, kiberdiplomácia és kiberhadviselés, digitális szuverenitás, tudástranszfer és a megváltozó geopolitikai környezet – ezekről a kihívásokról és az arra adott lehetséges válaszokról szólt az idei Infoparlament. A kormányzati szféra, az üzleti világ és az állami szervezetek infokommunikációs szakemberei megvitatták a vírusjárvány nyomán felgyorsult digitális transzformáció kihívásait is.
Már az épületeket is veszélyeztetik a kibertámadások

Az épületirányításban alkalmazott, IoT technológiát használó eszközök száma a mostani 1,7 milliárdról várhatóan 3 milliárdra nő 2025-re, amiben fontos szerepet játszik, hogy a tulajdonosok és üzemeltetők egyre több kereskedelmi ingatlan esetében nyúlnak a digitalizációhoz és használnak épületirányítási rendszereket a létesítmények korszerűsítésére. Így ezek a kereskedelmi épületek gyakorlatilag a jövő intelligens épületeivé alakulnak, csakhogy mindeközben fokozatosan nő a kiberbiztonsági kockázatuk.
Mesterséges intelligencia segíti a bűnözők megfékezését

Mit keres egy vállalati adatkezelő rendszer a bűnüldöző szerveknél? Leginkább elkövetőket és bizonyítékokat. Ez már nem egy sci-fi film Tom Cruise főszereplésével, hanem napjainkban terjedő gyakorlat. A Micro Focus a vállalatoknál már széles körben használt, fejlett, mesterséges intelligenciát és gépi tanulást alkalmazó technológiája a képi és videós anyagok elemzésével a rendőrök és egyéb bűnügyi, illetve igazságszolgáltatási dolgozók feladatait is megkönnyítheti, így ők valódi munkájukra, a bűnözés visszaszorítására koncentrálhatnak.
2022. május legveszélyesebb kártékony programjai

A Check Point Software Technologies Ltd. kutatórészlege, a Check Point Research (CPR) kiadta legújabb, 2022 májusára vonatkozó Global Threat Index elemzését. Továbbra is a fejlett, önmagát hirdető, moduláris trójai, az Emotet maradt a leggyakrabban előforduló kártékony program, ami a hozzá köthető, széles körben terjedő kampányoknak az eredménye. Ugyanakkor a listán hosszú ideje nem szereplő Snake Keylogger a nyolcadik helyen bukkant fel. A Snake elsősorban a billentyűleütéseket rögzíti és az összegyűjtött adatokat a fenyegetéseket indítók felé továbbítja.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Új vezető a Microsoft Magyarország élén
Szabó Pétert nevezték ki a Microsoft Magyarország új vezetőjének, aki 2022. július 1-től tölti be a pozíciót és irányítja a Microsoft Magyarország tevékenységét.
A hatás mechanizmusát keresik az IVSZ MENTA 2022 előadói
Mivel sok szempontból rendhagyó, megrázó, felkavaró, mégis különleges évet írunk 2022-ben - a hazai digitális gazdaság is rengeteg változást, gyorsulást és irányváltást élt meg az év első felében –, ehhez igazodik az IVSZ – Szövetség a digitális gazdaságért éves csúcsrendezvénye, a MENTA programja is.