Magyar szoftver vezérli a horvát gáztárolót

forrás: Prím Online, 2014. április 14. 10:45

Egy multinacionális vállalatot és a legnagyobb helyi energetikai szoftvercéget is megelőzve a magyar IP Systems nyerte el a horvát földgáztároló új informatikai szoftverének fejlesztésére és bevezetésére kiírt pályázatot. A beruházás keretében a magyar szakemberek végzik az első horvát üzleti gáztároló működésének szoftveres támogatását.

Jelentős változásokat hozott az április elsejével induló új üzleti év a horvát nemzeti gáztároló, a Podzemno Skladište Plina d.o.o. (PSP) számára: az uniós előírásokat teljesítve lehetővé vált a tárolás a magánkereskedők számára is. A több szereplős üzleti modellben a tároló működtetéséhez a korábbinál sokkal összetettebb szoftverre volt szükség. Az új informatikai platform fejlesztésére kiírt tenderen a négy induló közül a magyar IP Systems nyert, többek között a Siemens Hrvatska és a KONČAR – a legnagyobb helyi energetikai és elektrotechnikai vállalat – pályázatát megelőzve.


„Verhetetlen ajánlatot tudtunk tenni annak köszönhetően, hogy már rendelkeztünk komplex tárolói kapacitásmenedzsment szoftverrel, így egy kész megoldást kellett testre szabnunk, nem a nulláról kezdtük a fejlesztést” – mondta Hock Tamás, az IP Systems ügyvezető igazgatója. A vállalat még 2010-ben alakított ki egy uniós szabványoknak megfelelő, ugyanakkor a szabadkereskedelmi piac igényeit is kiszolgáló földgáztárolói platformot az MMBF Zrt. számára, így a területen többéves tapasztalattal rendelkezett.

Az IP Systems a korábbi alapokon egy rugalmas rendszert hozott létre, amely az uniós földgázpiacon bárhol megállja a helyét. „Természetesen mindenhol vannak nemzeti sajátosságok – Horvátországban például óránkénti nominálás van, míg Magyarországon a gáznap a nominálás alapja –, de ezek egy stabil platformon viszonylag könnyen kezelhetők” – magyarázta Hock Tamás.

A horvát nemzeti gáztároló szabadkereskedelmi megnyitását előkészítő tendert 2013 augusztusában írták ki, így további előnyt jelentett, hogy az IP Systems rendszerét gyorsan be lehetett vezetni. Az induláshoz már 2014 elején készen állt minden, a fejlesztések ekkor már a tároló későbbiekre tervezett bővítését készítették elő. „Az új informatikai platformra való átállás gördülékenyen zajlott, így a tárolót nagyobb nehézségek nélkül tudtuk megnyitni a magánkereskedők előtt” – mondta a PSP igazgatója, Krešimir Malec.

Kulcsszavak: IP Systems

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14