A világon egyedülálló drónra szerelhető szállítódobozt fejlesztettek

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 15. 14:15

Egyre több területen alkalmazzák és tesztelik a drónokkal való csomagszállítás lehetőségét. Ezek az eszközök az egészségügytől a hadiiparig számos folyamatot könnyíthetnek meg például azzal, hogy a nehezen megközelíthető vagy katasztrófa sújtotta területekre is képesek ételt vagy gyógyszert szállítani. A drónnal való szállítást forradalmasíthatja egy magyar fejlesztésű, könnyű szállítódoboz, amiben a tárgyak rögzíthetők, így többek között folyadékok biztonságos szállítását is lehetővé teszi.

A dróntechnológia a logisztikát is forradalmasíthatja. Ezek az eszközök ugyanis rendkívül rövid idő alatt képesek nagy távolságot megtenni, ráadásul olyan helyek is megközelíthetőek velük, ahova másként nehezen vagy egyáltalán nem lehetne eljutni. Ezt ismerte fel a magyar Loricatus Kft., és vonta be egy speciális, drónra szerelhető szállítódoboz prototípus fejlesztésére a Limes Model munkatársait. A Loricatus Delivery Box pedig világszenzáció lett. Ma már Ázsiában, Dél-Amerikában és a szovjet utódállamokban is értékesítik a szállítódobozt. Minden olyan részén a világnak, ahol a szállító drón működőképessége biztosított, illetve a helyi jogszabályok nem tiltják az alkalmazását.

 

 

„Makettező cégként indultunk, de az utóbbi időszakban kimondottan nagy hangsúlyt fektetünk a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységre. A folyamatos fejlődésre törekszünk, ezért is örültünk, amikor megkerestek minket azzal, hogy 3D nyomtatás segítségével készítsünk egy szállítódobozt. A tervezés során azonban kiderült, hogy 3D nyomtatással a teljes fejlesztés nem valósítható meg. Ekkor kezdődött el a valódi innovációs tevékenység, melynek eredményeként egy igazi hightech anyagból, karbonból valósítottuk meg a szállítódoboz prototípusát” – emeli ki Tálosi László, innovációs vezető.

 

 

A formatervezés során a repülési tesztekhez a Loricatus szakembereinek iránymutatása mellett Limes munkatársai 1:1-es maketteket készítettek, amelyek súlyban is megfelelt az elvárásoknak. Közös tesztek során vizsgálták, hogy a drón miként viselkedik a szállítás közben. Az első tesztet követően a konzolt át is kellett tervezni, hogy a doboz stabilabban illeszkedjen, és hirtelen manőverek vagy esetleges rezonáció ne befolyásolja a repülési tulajdonságokat. A Loricatus Delivery Box esetében hivatalos laborteszteket is végeztetek, melyek során a konzol terhelhetőségét és a doboz ütésállóságát vizsgálták.  Az eredmények az elvárásokat messze túlteljesítették.

 

A megvalósult és már gyártott szállítódoboz egy kézzel is fel- és leszerelhető, víz-, por- és ütésálló, 7.300 cm3 térfogatú, súlya 626 gramm és 2 kilogramm súlyt képes szállítani. Jelenleg 1 órás repülési időt és 15 kilométeres távolságot képes áthidalni. Egy zsák segítségével a benne szállítható tárgy rögzíthető, így folyékony halmazállapotú anyagok szállítására is alkalmas.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Több százezernyi forintnyi érték lapul az otthonainkban

Ha valakinek hirtelen nagyobb összegre van szüksége, akkor érdemes szétnéznie a lakásban, mielőtt a bankba rohanna hitelért. A fenntarthatóság jegyében ma már szinte azonnal készpénzzé tehetjük a nem használt eszközeinket, amivel nemcsak a családi kasszának teszünk jót, hanem a környezetnek is. Egy-egy fiókban vagy szekrényben lapuló mobiltelefon, laptop, tablet, esetleg fényképezőgép ára a több százezer forintot is elérheti ugyanis még használtan is.

2024. március 18. 19:21

Spinoff Extra: topvezetőktől tanulhatnak a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen

A Spinoff Klub a győri Széchenyi István Egyetem nagy sikerű közösségépítő, innovációgazdasági programsorozata, amelyen meghívott előadók panelbeszélgetés keretében tárgyalják meg a legfrissebb technológiai trendek üzleti vonatkozásait. A mostani félévtől a brand újabb rendezvénnyel bővül: a Spinoff Extra során sikeres topmenedzserekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők – elsőként, március 20-án, szerdán dr. Szászi István, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója lesz a vendég.

2024. március 18. 14:37

Az ABB segíti a Feröer-szigetek zöld energiára való átállását

Az ABB folytatja együttműködését a SEV-vel, a Feröer-szigetek fő villamosenergia-termelőjével és -elosztójával. Az együttműködés keretében az ABB innovatív szinkronkompenzátor (SC) technológiát szállít, amellyel javítható az villamosenergia-hálózat stabilitása, ami napjainkban egyre nagyobb jelentőséggel bír, mivel a szigeteken fokozatosan leállítják a fosszilis tüzelésű erőműveket, és megújuló energiaforrásokon alapuló áramtermelésre állnak át. A legújabb fejlesztés keretében a harmadik SC-egységet az északkeleti Borðoy szigetén telepítik, ahol ez a berendezés mintegy 5000 ember helyi áramellátását fogja javítani.

2024. március 18. 12:59

Együtt száguld az autóipar és az SAP a digitális jövő felé

Figyelemre méltóan gyors változásoknak lehetünk tanúi manapság az autóiparban – gondoljunk akár a vezetéstámogató rendszerekre, az elektrifikációra vagy az újrafelhasználásra. Átalakulnak a vásárlási szokások is, az autószalonok helyett egyre többen vesznek járművet online. A generatív mesterséges intelligencia pedig várhatóan még több változást kényszerít ki. Az iparág saját versenyképességének fenntartásáért nagy figyelmet fordít a digitalizációra. 

2024. március 18. 09:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05

Magyar fejlesztők programján ámul a világ: Már nem csak tanul, teremt is a magyar MI

2024. február 27. 20:28

Magyar siker a bahreini Forma 1-en

2024. február 21. 16:15