3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe

forrás: Prím Online, 2022. április 19. 17:03

Gyártsanak alkatrészeket nagy sorozatban vagy egyetlen tételben készülő, egyedi termékeket, pótalkatrészeket, a vállalatok a lehető legnagyobb termelékenységre és rugalmasságra törekednek. Ipar 4.0-s megoldásokkal mindezt elérhetik, ehhez azonban folyamataikat – a gyártási és az informatikai technológia összekapcsolásával – digitalizálniuk és automatizálniuk kell. 

Hogy mindezt megkönnyítse, a Siemens – két partnerével, az EOS-szal és a DyeMansionnel közösen – digitalizációs, automatizálási, szelektív lézerszinterező és ipari utófeldolgozási megoldások értékláncát hozta létre az additív gyártás támogatásához.

 

 

A referencia architektúra a nagy volumenű sorozatgyártáshoz a műanyag alkatrészek ipari méretű lézerszinterezésére termett EOS P 500 platformot integrálja az automatizált gyártásba. Kis tételű, rendkívül rugalmas gyártáshoz pedig a megoldás a FORMIGA P 110-es rendszereket tartalmazza, amelyek az EOSPRINT integrációnak köszönhetően közvetlenül hozzáférnek a Siemens NX tervezőszoftveréhez. Az NX eszközeivel a felhasználók összetett rácsszerkezeteket tervezhetnek, és a lábbeli-alkalmazásban a létrehozott középtalp digitális ikertestvérén a cipő viselését is szimulálhatják. Ami az utófeldolgozást illeti, a DyeMansion a 3D nyomtatástól a kész termékig összehangolt, háromlépcsős munkafolyamattal teszi könnyűvé a skálázást a kisszériás vagy prototípusgyártástól az additív sorozatgyártásig. 

 

 

Az additív gyártóüzem automatizálásában kulcsszerephez jutnak a Siemens Simatic S7-1500 vezérlői, mivel a gépek zökkenőmentes integrációját a szabványosított interfészeken – különösen az OPC UA-n – keresztül zajló adatkommunikáció teszi lehetővé. Az integrált automatizációs megoldás az ipari informatikai környezetbe illeszkedik, ami gyors üzembe helyezést és piacra lépést, optimális kezelést és karbantartást biztosít. A vállalati informatikával való integráció további idő- és költségmegtakarítást eredményez, miközben a referencia architektúra bevezetésével a gyártó vállalatok a biztonság és a kibervédelem terén is nagy előrelépést tesznek.

 

A hőre lágyuló műanyagokat használó szelektív lézerszinterezés demóját az érdeklődők a Siemens erlangeni (Németország) Additive Manufacturing Experience Centerben tekinthetik meg.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Stratégiai partnerséget kötött a Continental a DeepDrive-val

A Continental technológiai vállalat stratégiai partnerséget kötött a müncheni székhelyű DeepDrive-val az elektromos járművekhez szükséges alapvető technológiák továbbfejlesztése érdekében. 

2024. május 1. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14