Kamera a mobiltelefonokban

Tóth Kristóf, 2001. április 27. 22:26
A Sharp bejelentette a nagy érzékenységű, mobileszközökben is felhasználható, kis méretű CMOS kameramodulját.
A Sharp a különböző kamerákhoz CMOS technológiákkal készülő eszközök piacán vezető cégnek számít. Ezt bizonyítja az is, hogy kifejlesztette a világ legnagyobb teljesítményű, ugyanakkor legkisebb méretű CMOS kameramodulját. A Sharp úgy látja, hogy már jelenleg is óriási az igény a minél kisebb méretű kamerák iránt. Az új eszközt a cég szakemberei úgy alakították ki, hogy azt a legmodernebb digitális kamerákban és fényképezőgépekben is ideálisan lehessen alkalmazni. A Sharp képviselője elmondta, hogy elsősorban a következő generációs képfelvevő készülékekhez fejlesztették ki az LZOP390E CMOS nevű kameramodult. A Sharp szerint a jövőben a csúcskategóriás mobiltelefonokba is belekerülhet majd, amelyek ennek köszönhetően egy digitális kamera funkcióival is rendelkezni fognak.

A cég fejlesztőinek azokra a szempontokra kellett odafigyelniük, amelyek a jövő kamerái esetében a legfontosabbak lesznek. Az első ilyen szempont a kis méret. A LZOP390E CMOS ennek a követelménynek teljes mértékben megfelel, ugyanis mindössze 24x14x5,5 milliméter nagyságú. Nem szabad elfelejteni, hogy ebben a kis eszközben egy rendkívül vékony lencse és egy CMOS érzékelő is megtalálható.

Az LZOP390E CMOS a kis méretéhez képest nagyon jó minőségű képrögzítésre képes, amely elsősorban a precíz érzékelőknek és a pontos jelfeldolgozó technikáknak köszönhető. A CMOS érzékelő 110 000 pixeles felbontású. Ráadásul a megvilágítás erősségének sem kell túl nagynak lennie, ugyanis az új eszköz akár 5 lux mellett is képes működni.

Mivel az LZOP390E CMOS mobileszközökhöz is felhasználható, ezért nem csoda, hogy a Sharp nagyon odafigyelt a kis fogyasztásra. Az új eszköz teljesítménye mindössze 45mW, ami 30 százalékkal alacsonyabb az előző modellekéhez képest.

A Sharp az LZOP390E CMOS mintapéldányait júniusban kezdi szállítani, míg a nagyobb mennyiségű gyártás októberben indulhat el. Ekkor kerülhet bele a mobiltelefonokba, a PDA-kba, a különböző játékokba, sőt még az ujjlenyomat-ellenőrző eszközökbe is.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14