Piacon az új Oracle Transportation Management és Oracle Global Trade Management verzió

Farkas Miklós, 2011. január 13. 08:41

A fenti két Oracle termék új funkciói segítségével a szállítmányozási és logisztikai szolgáltatók tovább egyszerűsíthetik munkafolyamataikat és csökkenthetik a kapcsolódó költségeket és kockázatokat.

Az Oracle az innováció és a logisztikaszervezési piacon betöltött vezető szerepe iránti elkötelezettségének nyomatékosítása érdekében bejelentette az Oracle Transportation Management és az Oracle Global Trade Management új verzióinak megjelenését. A piaci igényekkel találkozó fejlesztések széles palettájának bemutatásával az Oracle Transportation Management 6.2 és az Oracle Global Trade Management 6.2 termékek még jobban támogatják a globális szállítmányozási és a kereskedelmi előírásokkal kapcsolatos folyamatokat. A továbbfejlesztett flottakezelési, szállítmányozáshoz kapcsolódó erőforrás-kezelési, üzleti intelligencia, tervezési, kiscsomag-kiszállítási, vasúti szállítási, rakodótér-ütemezési, termékosztályozási és kereskedelmi irányítási funkciók révén az új verziók fokozottan támogatják a szállítmányozási és a globális kereskedelmi folyamatokat.

Az Oracle Transportation Management 6.2 új funkciói a teljesség igénye nélkül:
A flottakezeléssel kapcsolatos továbbfejlesztett funkciók közé tartoznak az áruk és eszközök optimalizálása, a szállítási munkamenet automatizálása, a földrajzi megjelenítés, illetve a mobilkommunikáció lehetősége.

A szállítmányozás területén történt fejlesztések támogatják a nem teljes teherautónyi rakomány (less-than-truckload – LTL) szállítmányozási szolgáltatásának lebonyolításához és optimalizálásához kapcsolódó követelményeket.

A szállítmányozástervezési fejlesztések optimalizálják a megrendelések teljesítését és a berendezések berakodásának háromdimenziós konfigurációját (pl. a több részből álló és ívelt tetejű berendezések figyelembe vétele a rakodásnál).

A szállítmányozási üzleti intelligencia terén történt fejlesztések, melyek az Oracle Data Integrator beágyazott támogatását is magukba foglalják, leegyszerűsítik az elemzési adatmodellek bővítésének és konfigurálásának módját.

A kiscsomag-kiszállítás terén a kartondoboz-osztályozás és -nyomkövetés, valamint szállítmány-kifizetés és a kifizetések könyvelése funkciók kerültek továbbfejlesztésre.
A fejlettebb vasúti szállítmányozás funkciók közé tartoznak a szállítmányozás-osztályozás, szállítmányozás-kivitelezés és a berendezések vasúti nyomon követése.

Az új verziókban immár egységes platformon kínált szállítmányozási és globális kereskedelem-gazdálkodási funkciók páratlan gazdagsága – a munkafolyamatok fokozott szabványosítása és automatizálása révén – csökkenti a szállítmányozási költségeket, növeli az üzemeltetési hatékonyságot, javítja az ügyfélkapcsolati szolgáltatásokat, valamint egyszerre mérsékli a beszállítói lánc átfutási idejét és a beszállítói lánchoz és a kereskedelmi előírásokhoz kapcsolódó kockázatokat. A munkafolyamatok további egyszerűsítése érdekében az új verziók az Oracle Global Trade Management és az Oracle E-Business Suite 12.1 közötti folyamatintegrációt is lehetővé teszik.
Az Oracle Transportation Management 6.2 és az Oracle Global Trade Management 6.2 révén a vállalatok globális szinten, egyetlen központi platformot használva teljesíthetik az átfogó kereskedelmi és szállítmányozási előírásokat, többek között a flottakezelési követelményeket is.


Az Oracle Global Trade Management 6.2 új funkciói a teljesség igénye nélkül:
Mivel az értékesítés-megrendelés és a leszállítással kapcsolatos kereskedelmi előírásoknak való megfelelőség átvilágítása céljából az Oracle E-Business Suite 12.1 megoldással egy csomagban forgalmazzuk, a termék egy, a nemzetközi értékesítést megkönnyítő, integrált készpénzes megrendelési folyamat révén automatizálja a kereskedelmi előírásoknak való megfelelést.

A használhatóság terén történt fejlesztések a kereskedelmi megfelelőség szem előtt tartása mellett egyszerűsítik a megrendelések teljesítését, javítva a munkamenetek hatékonyságát és az ügyfélkapcsolati szolgáltatásokat.

Tételek osztályozása a termék összetevőinek „felgöngyölítésén” alapuló osztályozással (pl. rendelésre konfigurált tételek osztályozása).
 

Kulcsszavak: szállitás Oracle

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Megváltás lehetne, a bankok mégis hadilábon állnak a mesterséges intelligenciával

A bankok mindössze 6%-a készített ütemtervet a mesterséges intelligencia tömeges méretű kiaknázására. Míg a banki alkalmazottak tárt karokkal fogadják az MI beépítését, a bankok nehezen integrálják azt.

2024. május 5. 14:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55