A kisebb vállalatoknál egyre gyakoribbak a biztonsági fenyegetések

forrás Prim Online, 2005. november 28. 16:07
A Trend Micro Inc., a hálózati vírusvédelmi és internetes tartalombiztonsági termékek és szolgáltatások egyik vezető szállítója közzétette tanulmányának eredményeit, mely szerint a kisebb vállalatoknál a végfelhasználók egyre gyakrabban találkoznak rosszindulatú kódokkal. Az eredmények - amelyek különösen a minimális informatikai támogatottságú szervezetek veszélyeztetettségére mutatnak rá - kihangsúlyozzák a biztonsági intézkedések és az újonnan felmerülő többféle fenyegetés elleni automatikus védelem fontosságát.

A Trend Micro tanulmánya szerint a különböző típusú fenyegetések eltérő arányban jelentkeznek világszerte. A kisebb szervezeteknél az amerikai végfelhasználók például gyakrabban találkoznak kémprogramokkal, mint a német vagy japán társaik. A felmérésben résztvevő kis- és közepes méretű egyesült államokbeli szervezeteknél dolgozó válaszadók 46%-a találkozott kémprogramokkal a tanulmány készítését megelőző három hónapban.

Japánban a spam jelent fenyegetést

Japánban a válaszadók a spam miatt aggódtak a leginkább: sokan nem találták megfelelőnek spamvédelmi megoldásukat. A kis- és közepes méretű japán szervezetek felhasználói közül, négy dolgozóból három érezte úgy, hogy spamvédelmi megoldása nem elég hatékony.

Németországban a spamek és az azon keresztül érkező adathalász támadások jelentenek veszélyt


A japánhoz hasonló a helyzet a német kis- és közepes méretű vállalatoknál, ahol a megkérdezettek 47%-a észlelte a spamlevelek számának növekedését az elmúlt három hónapban.  Emellett a válaszadók 57%-a véli úgy, hogy ugyanebben az időszakban - a gyakran spamen keresztül érkező - adathalászati támadások száma is nőtt.

Összegezve, a tanulmány szerint az informatikai részleggel nem rendelkező szervezetek egyre többször találkoznak biztonsági fenyegetéssel - a spamtől kezdve a kémprogramokon át az adathalászatig.  Az informatikai támogatással rendelkező kis- és közepes méretű vállalatoknál dolgozó alkalmazottak közül az Egyesült Államokban 38%, Japánban 30%, Németországban pedig 44% kereste fel az informatikai részleget biztonsági problémákkal az elmúlt három hónapban.

Ezek az eredmények rávilágítanak azokra a problémákra, amelyekkel a kisebb vállalatok az informatikai erőforrások elosztása során szembesülnek: a biztonságos munkakörnyezet üzemeltetése során elengedhetetlenül szükséges a technikai tanácsadás, a rendszer folyamatos felülvizsgálata, a gépek kézi tisztítása, a javítások telepítése és a biztonsági házirendek bevezetése, valamint a dolgozók oktatásának biztosítása.

„A kisebb vállalkozások kényszerhelyzetben vannak” - mondta Steve Quane, a Trend Micro kis- és közepes méretű vállalkozásokat érintő tevékenységekért felelős igazgatója. „A biztonsági fenyegetések száma egyre gyorsabban növekszik a kisebb szervezeteknél, azonban ezeknek a vállalatoknak csak korlátozottan áll rendelkezésükre idő, pénz és elérhető erőforrás mindezek kivédésére. E szervezeteknek függetlenül attól, hogy rendelkeznek-e informatikai részleggel vagy sem, szükségük van egy olyan megoldásra, amely automatikus funkcióival segíti a támadások megelőzését” – tette hozzá Quane.

Kulcsszavak: security Trend Micro

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az Alba Regia Műszaki Felsőoktatásért Alapítvány elnyerte a Kyndryl Alapítvány támogatását

A Kyndryl Alapítvány, a Kyndryl filantróp ága bejelentette, hogy a magyarországi Alba Regia Műszaki Felsőoktatásért Alapítvány egyike annak a hét országból származó 11 nonprofit szervezetnek, amelyek a Kyndryl Alapítvány első támogatási körében adományban részesülnek.

2024. május 10. 14:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36