Microsoft Innovációs Nap Budapesten

forrás Prim Online, 2006. november 27. 14:54
A Microsoft Magyarország az Informatikai Vállalkozások Szövetsége támogatásával ma Innovációs Napot rendezett Budapesten. A Microsoft hagyományosan nagy hangsúlyt fektet az innovációra, és a megszerzett tudás továbbadásának támogatására. Az idei Innovációs Nap elnevezésű konferencián az üzleti és kormányzati döntéshozók, tudományos és iparági szaktekintélyek, valamint a média képviselői betekintést nyerhettek a hazai innovációt alapvetően befolyásoló európai környezet, és a tervezett magyar támogatási rendszer részleteibe, kutatási eredményekkel ismerkedhettek meg, valamint működő példákat láthattak Microsoft partnerségben megvalósított innovatív megoldásokra.
A konferencia legfőbb célja volt, hogy praktikus szempontok alapján tárgyalja, milyen lehetőségek, támogatási források állnak rendelkezésre azon – elsősorban informatikai - vállalkozások, illetve kutatócsoportok számára, amelyek K+F és innovációs tevékenységük révén kívánják piaci versenyképességüket növelni. Az előadók között kiemelt helyen szerepeltek Herczog Edit EP-képviselő, akinek fő szakterülete az európai innováció ösztönzése, Egyed Géza GKM szakállamtitkár, aki a Gazdaságfejlesztési Operatív programért felel, Lippényi Tivadar, az NKTH elnökhelyettese, aki a kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatokat felügyeli, valamint a terület számos jeles kutatója és szakértője.

„Az innováció támogatása a Microsoft számára létkérdés, hiszen ez adja partnerkörünk versenyképességét, alkalmazkodását a változó piaci körülményekhez. Ugyanakkor a partnereink azt nyerik a velünk való együttműködésben, hogy felhasználhatják a mi saját innovációnk eredményeit – erre egyébként a Microsoft évente kb 6 milliárd dollárt költ –, és ez lehetővé teszi, hogy másokat megelőzve, náluk hatékonyabban, a valós piaci problémára koncentrálva fejleszthessék ki megoldásaikat, a mi szoftvereinket mint infrastruktúrát alapul véve” – emelte ki Vityi Péter, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója.

Az információtechnológiát intenzíven használó vállalkozások és az állami szolgáltatások két oldalról is erősíthetik Magyarország versenyképességi mutatóit. Egyrészt a hatékonyságnöveléssel, másrészt az informált döntéshozatal révén. A hatékonyság növelésének fontos eszköze a tudás célzott piacra juttatásának- vagy a piac bővítésének lehetősége. Az Innovációs Nap remek alkalmat biztosított a Microsoft számára, hogy példát mutasson a hazai és külföldi tőke által meghatározott ipari, pénzügyi és kereskedelmi szektor számára, hogy miként lehet hatékonyan és jól alkalmazni a különböző tudásközpontokban, vállalati kutatóhelyekben rejlő lehetőségeket. Azáltal, hogy bemutatta a tehetséges kutatóknak nyújtott támogatás kézzel fogható eredményeit, bizonyítja a tudás piacra juttatásának lehetőségét is.

A rendezvény bemutató standjain bemutatásra kerültek a Microsoft saját innovációjának legfrissebb eredményei, a Vista és az Office 2007 rendszer, valamint hazai fejlesztő partnerek példaszerű alkalmazásai. Ilyen például a Revolution Software Microsoft Dynamics NAV rendszeréhez fejlesztett likviditástervező és kontrolling modulja, amely olyan speciális funkciókat is kiszolgál, mint amilyeneket az építőipari, valamint holding struktúrában működő vállalkozások igényelnek.  A Revolution Software e fejlesztését az NFT GVOP pályázatában nyert támogatás felhasználásával végezte. Az eSpirit Kft. emellett bemutatta a digitális televíziózás területén végzett fejlesztését, amely a német piacon hamarosan bevezetésre kerül.

Magyarország nemzetközi versenyképessége meghatározó szerepet játszik a gazdaság előrehaladásában. A fejlett gazdaságok mára kifinomult „tudásgyárakkal” rendelkeznek. Az ezekből folyamatosan kiáramló új elképzelések adott feltételek mellett értékesíthetők és olyan új termékekben, szolgáltatásokban, technológiákban öltenek testet, amelyek piaci megítélésében a költségtényező csak másodlagos szereppel bír. Az így megszerzett versenyelőny nagyságrendi megtakarításokat eredményez. Így válik a tudás és ennek piacosított formája, az innováció, a fejlett gazdaságok exportjának kulcstényezőjévé.

Sajtóközlemény
Kulcsszavak: Microsoft-hu k+f

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

GKID-Mastercard Digitális Kereskedelmi Körkép 2024/I

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 8. 11:28

Új jelölés lesz a fenntarthatóság ismérve

Új minősítési kategóriát hozott létre a Siemens az EcoTech megjelöléssel, amivel az iparban, az energiaelosztásban használatos termékeinek fenntarthatósági jellemzőiről ad átfogó képet. Segítségével a vásárlók könnyen megtalálják a számukra egyszerre előnyös és környezetbarát megoldásokat.

2024. május 7. 17:59

A Schneider Electric együttműködik a WageIndicator Foundationnel

Becslések szerint világszinten a munkavállalók mintegy egyharmada kevesebbet keres, mint amennyi a nyugodt, tisztességes megélhetése biztosításához elegendő. A helyzet javítása érdekében összefogásra van szükség, ennek jegyében a Schneider Electric három évre szóló partnerségi megállapodást kötött a WageIndicator Foundation nevű szervezettel.

2024. május 7. 14:53

Díjnyertes Samsung klímamegoldások az MCE 2024-en

A Samsung Electronics Air Conditioner Europe (SEACE) legújabb fejlesztéseivel és termékeivel vett részt a 2024-es Mostra Convegno Expocomfort (MCE) hűtés-fűtéstechnikai szakkiállításon. Az MCE kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy a vállalat bemutathassa mind a lakossági, mind a kereskedelmi termék- és szolgáltatáskínálatát a HVAC+R*  területén, amelyeket a kényelem és az összekapcsolhatóság vezérel. A szakkiállításon a Samsung tovább erősíthette iparági pozícióját, a termékeket MCE Kiválósági díjakkal ismerték el, illetve a 2024-es Év Terméke díjat is elnyerte a vállalat.

2024. május 7. 10:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36