Több mint 600 millió internetező van már Kínában
Már a 600 milliót is meghaladja az internetezők száma Kínában, ahol a teljes lakosság csaknem fele kapcsolódik már a világhálóra.
A kelet-ázsiai ország összes városa rendelkezik internetkapcsolattal, a vidéki településeknek 99 százaléka részese a virtuális világfalunak - derül ki a részletes statisztikákból. Jellemző sajátosság, hogy a netezők túlnyomó többsége, mintegy 77 százalék, nem számítógépét, hanem elsősorban mobilját használja a böngészésre. Ennek hátterében a megfizethető árú okostelefonok térnyerése és a netezést mindenhol lehetővé tevő 3G-s mobilkommunikációs rendszer kiépítettsége áll. A kínai lakosok mindenekelőtt vásárlásra, információgyűjtésre és csevegésre használják a netet.
Az internet használatának terjedése az elmúlt években robbanásszerű növekedést mutatott. Kínában öt évvel ezelőtt még csupán a jelenlegi fele, 300 millió fő netezett, számuk az 500 milliós határt 2011-ben lépte át. A dinamikus növekedés a szakemberek szerint a következő években is biztosan fennmarad: a Boston Consulting Group nemzetközi tanácsadó cég becslései szerint például 2015-re a világhálóra több mint 700 millió kínai lakos kapcsolódik.
Kapcsolódó cikkek
- Havonta átlagosan több mint egymillióval nő a mobilhasználók száma Kínában
- Google-vezér: a szólásszabadság és a szabad internet segítené a kínai reformokat
- Aktívak online feljelentésben az elhagyott kínai szeretők
- Kína a pornográfia és az erőszak írtásába kezd a világhálón
- A sanghaji övezetben elérhetők lesznek a Kína-szerte blokkolt honlapok
- Kína százmilliárdokat költ szélessávfejlesztésre
- Rájár a rúd a rémhírterjesztő kínai bloggerekre
- Pekingben online platformot hoztak létre az internetes rémhírek ellen
- Törölték egy kritikus író és blogger mikroblogfiókjait a kínai hatóságok
- Rendkívül lassú az internet Kínában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Informatikai Innovációs Díjban részesült a MÁV-START és a MÁV Szolgáltató Központ
A 31. Magyar Innovációs Nagydíjon informatikai innovációs díjjal jutalmazták a MÁV-START-ot és a MÁV Szolgáltató Központot a START Europa nemzetközi jegyértékesítési rendszer digitális átalakításáért. Az elismerést Mosóczi László, a MÁV-START vezérigazgatója és Garamvölgyi Erzsébet, a MÁV Szolgáltató Központ stratégiai projektvezetője vette át ma az Országházban, az Innováció 2023 rendezvény keretén belül tartott átadási ünnepségen.
Nyíregyházán nyit új irodát a Work Force
Folytatja hazai terjeszkedését Észak-Kelet Magyarországon a Work Force, a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó vállalat Nyíregyházán nyitja meg legújabb, kilencedik irodáját. Az új központ létrehozását indokolta, hogy a társaság már megállapodást kötött a városban működő egyik jelentős foglalkoztatóval, és további partnerségeket tervez a régióban működő cégekkel a jövőben, hogy akár több száz munkavállalóval is segítse a térség munkaerőpiaci helyzetét.
Közösségi finanszírozással segítené az iskolákat a Redmenta
Befektetésért indult a Cápák Közöttbe a digitális oktatás úttörőjeként ismert Redmenta, cápatörténelmi ajánlatot kaptak. Most a közösség erejét hívják segítségül, hogy megoldásukat minél több iskolába elvihessék országszerte.
Az ABB közzétette első integrált jelentését
Az ABB közzétette első integrált jelentését, melyben az általa meghatározott stratégia tükrében mutatja be eddigi eredményeit, illetve azt, hogy a cég rövid, közép- és hosszú távon hogyan teremt holisztikus értéket az érdekelt felek számára.
Mesterséges intelligencia a múzeumokban
Budapesti résztvevőjénél, a MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban (SOM) kezdte meg munkáját az a nemzetközi konzorcium, amely célul tűzte ki, hogy egy európai uniós projekt keretében utakat találjon és hidakat képezzen a modern technológia és a kulturális örökség között.