A Netlife-ot is elérte az IoT láz
Egy egyetemi projekt keretében az egyik hallgató a Netlife közreműködésének köszönhetően próbálhatta ki az SAP Internet of Things szolgáltatását.
Feladata az volt, hogy érzékelők adatait eljuttassa az SAP HANA felhőszolgáltatásába, majd ezeket megjelenítse. A projekt sikerét mi sem példázza jobban, hogy az említett hallgató azóta ajánlatot kapott a Netlife-tól, így már ő is a cég sorait erősíti.
A feladat elvégzéséhez a HANA „Internet of Things Services”-t használta a felhő oldaláról. Hardver oldalról egy Raspberry Pi 2-t, valamint két TI SensorTag Bluetooth érzékelőegységet kapott. A megjelenítéshez (a Netlife-hoz hűen) az SAP legújabb megjelenítési formáját, a web alapú SAP Fiori-t használta.
Az Internet of Things Services használatához, hozzá kell adnunk eszközöket, valamint, hogy milyen üzeneteket kívánunk küldeni a felhő és az eszköz között és/vagy az eszköz és a felhő között. Ezekben az üzenetekben tudjuk megadni a szenzor adatokat, parancsokat, vagy bármilyen információt, amit szeretnénk küldeni. Az üzenetek feldolgozásához a felhő oldaláról van előre elkészített szolgáltatás, de készíthetünk akár sajátot is. Az eszköz oldaláról viszont nekünk kell elkészíteni az alkalmazást, ami kezeli az adatok kinyerését a szenzorról, valamint azok továbbítását a felhő felé, vagy akár az üzenetek fogadását a felhő felől. Maga a kapcsolat lehet HTTP POST vagy WebSocket alapú is.
Jelen esetben a projekthez WebSocket kapcsolatot alakított ki a hallgató a Raspberry Pi és a HANA között. Ehhez Node.js futtatókörnyezetben futó alkalmazást használt, operációs rendszernek pedig a Debian Linux egy a kifejezetten Raspberry Pi-ra írt Raspbian változatot használta. Ez az alkalmazás kezelte a kapcsolatot a szenzorral, ez olvasta ki a szenzor adatok értékeit, valamint ez küldi tovább ezeket az adatokat a felhő felé a megfelelő formában.
Az Internet of Things szolgáltatás alapértelmezetten a fogadott adatokat tárolja egy adatbázis táblában, valamint a megjelenítéshez egy beépített OData szolgáltatást nyújt. Ezt használva a hallgató, egy Fiori web alkalmazást hozott létre WebIDE online fejlesztőkörnyezetben. Az elkészült webalkalmazásban megtekinthetjük az adatainkat táblázatos formában, valamint diagramm formában is.
A hallgató ezzel nemcsak sikeresen teljesítette a feladatát, de rengeteg tapasztalatot szerzett az SAP legújabb technológiáiból, valamint az IoT világából is.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- CES 2017: A gépek mint segítőkész személyi asszisztensek
- A Vodafone és az Emergency One karácsonyi ajándéka: Okos tűzoltó- és mentőautók az Egyesült Királyságban
- Az SAP Fiori dizájnját idéző adventi naptár „népokító” céllal
- Mesterséges intelligenciát adnak a hazai HR-esek kezébe
- IDC IoT Fórum 2016
- Magyarországon a legújabb HANA újdonságok
- A Fujitsu a DHL-lel közösen forradalmasítja a logisztikai piacot
- Globálisan elérhető a Fujitsu PalmSecure BioLock
- 2025-re 100 milliárd digitális kapcsolatot kell felvértezni a támadások ellen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Kingston FURY tovább színesíti a DDR5 termékcsalád megjelenését
A memóriatermékek és technológiai megoldások terén globális piacvezető Kingston Technology Company, Inc. nagy teljesítményű memóriatermékeket gyártó részlege, a Kingston FURY fehér hőelosztóval ellátott modellekkel egészítette ki díjnyertes Kingston FURY DDR5 memóriamodul-családját, még több lehetőséget biztosítva azok számára, akik minden szempontból kiemelkedő rendszert kívánnak építeni.
A tévé továbbra is stabil társ a háztartásokban
A tévénézési szokások generációról generációra változnak, de a televíziók helye egyelőre megingathatatlannak tűnik a háztartásokban – derül ki a Samsung reprezentatív felméréséből*. Azonban egyre bővül azon szituációk és tevékenységek köre, ahogyan és amikor bekapcsoljuk a készüléket.
A mesterséges intelligencia felhasználását kutatják a Széchenyi-egyetem doktoranduszai
A győri Széchenyi István Egyetem angol nyelvű doktori programja aktuális kihívásokra fókuszáló, a gazdasági életben jól használható tudást kínál doktoranduszai számára. Az intézmény és az Upscale szoftverfejlesztő vállalkozás együttműködésében a mesterséges intelligencia legkülönbözőbb felhasználási területeit kutatják a hallgatók, akik így valós vállalati problémákon keresztül bővíthetik gyakorlati ismereteiket, míg a cég akadémiai igényességű kutatási háttérrel gazdagodik. A doktoranduszok többek között a partner kanadai piacra lépését és a pénzügyi csalások megelőzésének lehetőségeit vizsgálták. A kutatások részletes bemutatása itt olvasható.
Új Dell eszközök hibrid munkavégzéshez
A Dell Technologies bemutatta legújabb üzleti portfólióját, amely a hibrid munkavégzéshez nyújt a végfelhasználóknak megoldásokat.
Az NMHH adatai szerint így alakultak a háztartások távközlési kiadásai
A háztartások távközlési kiadásainak jelentős részét a mobiltelefon és az ahhoz kapcsolódó mobilinternet-szolgáltatások 11 000 forintos díja teszi ki. Ez jellemzően két előfizetés költsége. Tízből kilenc család biztos, hogy előfizet a televízióra, melynek átlagosan 4 200 Ft az előfizetői díja. Ezt követi a helyhez kötött internet, mely a háztartások háromnegyedében érhető el, átlagos díja pedig 4 500 Ft. Az otthoni telefon átlagosan 2 000 Ft-os költsége sem elhanyagolható, de ez a szám évről évre csökken – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss kutatásából.