Bosch-megoldások a kényelmes és energiatakarékos otthonokért
A Bosch bemutatja, hogy már ma megvalósítható a jövő hálózatba kapcsolt okosháza: az okosotthonok és -épületek terén kifejlesztett innovatív megoldások és szolgáltatások közös célja, hogy életünket naprakész technológiák segítségével könnyebbé, kényelmesebbé és energiatakarékosabbá tegye.
Felhőalapú Bosch-megoldás az épületgépészet és az épületmenedzsment támogatásáért
A Bosch hálózatba kapcsolt okosházak számára kifejlesztett felhőalapú megoldása, a Connected Building Platform, az épületgépészet és az épület érzékelőinek olyan adatait gyűjti össze, majd elemzi, mint például a levegőminőség és az emberi jelenlét helyiségenként. A hálózatba kapcsolt platform ezzel a még hatékonyabb épületmenedzsment alapjául szolgálhat, például a prediktív karbantartás támogatásával és a termelékenység növelésével, de az egyes helyiségek kihasználtságáról és a munkaállomások foglaltságáról is információval szolgál. A rugalmas munkaállomásokkal kialakított irodákban a dolgozók gyorsabban megtalálhatják a legközelebbi szabad helyeket, és a takarítás, illetve a karbantartás egyes folyamatai is gördülékenyebben működhetnek. Az emberi jelenlét érzékelése és a felszerelések helymeghatározása nagyban segítheti az ezáltal egyre okosabbá váló épületekben zajló munka- és „életfolyamatok” optimalizálását.
A Bosch szenzora tízszer kevesebb áramot fogyaszt
Az új, már-már extrém módon energiatakarékos MEMS-szenzor, a BMA400, a testen hordható elektromos eszközök (wearables) és a dolgok internete (Internet of Things; IoT) alkalmazásai számára jelenthet optimális megoldást. A kisméretű érzékelőt nagy teljesítménye mellett a jelenlegi termékekénél csaknem tízszer alacsonyabb áramfogyasztás jellemzi, jelentősen meghosszabbítva a különböző készülékek akkumulátorainak és elemeinek élettartamát. Az új gyorsulásérzékelő szenzor ebből fakadóan különösen érdekes lehet az olyan okosotthoni alkalmazások számára, mint például a biztonsági rendszerek (pl. riasztók, kamerák, mozgásérzékelők). Integrált és energiatakarékos lépésszámlálója révén továbbá a testen hordható elektromos eszközök (például normál karórák) jelentősebb fejlesztési költségek nélkül is kiegészíthetők további aktivitás felismerő funkciókkal.
Interaktív felhasználói felületen „léphetünk kapcsolatba” okoseszközeinkkel
Egyre szélesebb körben terjed a különféle kicsi és nagy elektronikus eszközök használata, legyen szó testen hordható kütyükről (wearables), vagy az okosotthonokat támogató megoldásokról, ezért egyre fontosabbá válik az ember és a technológia közötti kapcsolat fejlesztése, gördülékenyebbé tétele. Az ilyen megoldások kulcsfontosságú eleme lesz a Bosch mikroszkennere, amely rugalmas és intuitív virtuális felhasználói felületeket állít elő, majd azokat kiváló képminőségben, tetszőleges felületre vetíti. Az apró érzékelővel így igény szerinti, precíz felhasználói interfészek hozhatók létre egyebek mellett például háztartási eszközök, tabletek és robottársak számára. Az egyes eszközök felhasználóbarát módon működhetnek együtt az emberrel, harmonikusan integrálva önmagukat a mindennapjainkba.
Díjnyertes okoskamerák a biztonságosabb otthonokért
A 360 fok látószögű belső kamera és az Eyes külső kamera (mindkettő a 2017-es RED DOT AWARD elismeréssel kitüntetett fejlesztésként) önálló okosmegoldásként kapható, de 2018-tól, egyedi igény alapján akár a Bosch Smart Home komplex rendszermegoldásaiba is integrálható. A mozgásérzékelővel ellátott, intercomként is használható, okostelefonra kapcsolható kamerákkal emellett természetesen az otthonaink riasztóberendezése is fejlődik, mivel riasztás esetén a kamerafelvétel alapján is kiértékelhető az adott szituáció.
Mesterséges intelligenciával ellátott robotporszívó térképezi fel a lakást
A Bosch a konyhai hálózatba kapcsolt megoldások terén is úttörő, tavaly termékportfólióját minden eszközkategóriában hálózatba kapcsolható technológiákkal bővítette. Ezzel azonban még messze nem teljes az okosotthon felszereltsége: az idén jelenik meg a Bosch az első hálózatba kapcsolt, mesterséges intelligenciával ellátott robotporszívóval, a Roxxterrel a piacon, amivel egy lépéssel közelebb kerülünk a teljességgel okosnak számító otthonhoz.
A Roxxter nagyteljesítményű és hatékony segítőként különösen fejlett szenzorokkal pásztázza környezetét és interaktív térképet is készít róla. RoomSelect funkciójának köszönhetően egyedi munkafeladatok és tiltott területek (ún. No-Go Areas) is megadhatók számára, hogy véletlenül se kotnyeleskedjen olyan helyiségben, ahol semmi keresnivalója. Az Amazon Alexával hálózatba kapcsolva a Roxxter akár hangvezérléssel is irányítható. Például: „Alexa, porszívóztasd ki a Home Connect robottal a nappalit!” Tavaly ősz óta az Amazon Alexa segítségével már a Bosch okosotthon-kamerái (az első ilyen jellegű kameramegoldásként), 2018 tavaszától pedig a teljes Bosch Smart Home System is kezelhető hangvezérléssel.
Kapcsolódó cikkek
- Okos Város idegrendszert épít a Huawei
- IQRF-partnerséggel erősíti európai IoT-kínálatát a Tech Data
- Invitech Solutions okos falu program
- Az internetre csatlakoztatható készülékek többsége még mindig sérülékeny
- Drónkövető technológiát tesztel a Vodafone
- A digitális próbafülkék valósággá válnak
- Felhős, mégis nyílt kilátások
- A Magyar Suzuki az Oracle felhőjére szavazott
- Okosmegoldások okosvárosoknak
- Cisco: 6 technológiai trend 2018-ra és a rákövetkező évekre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.