A Föld Napjára ajánl digitális tananyagot az E.ON
Szerdán lesz a Föld Napja, a héten számos iskolás ismerkedik a környezet- és energiatudatosság témájával, amely sok helyen most kerül elő a tananyagban. Az E.ON a bárki által elérhető EnergiaKaland programjával és a hozzá tartozó digitális anyagaival segít a tanároknak és a diákoknak, hogy a környezetismeret és az energiatudatosság témájában minden korosztály számára otthonról is elérhető, izgalmas és változatos feladatokat találjanak.
Az EnergiaKaland weboldala 5-től 18 éves korig kínál interaktív játékokat, ismertetőket és feladatokat a gyerekeknek, a szülők és a tanárok számára pedig letölthető kézikönyvek és más segédanyagok teszik egyszerűvé az oktatást. A kicsiknek online memóriajátékok segítenek a játékos tanulásban, a nagyobbak interaktív térképen ismerhetik meg egy város energiafelhasználását, a középiskolás korosztály pedig az éghajlatváltozásról, a jövő energiaforrásairól tudhat meg többet, de erőművet is építhetnek az online felületen - csak néhány példát kiragadva az interaktív feladatok sokaságából. Az oldal bárki számára könnyen használható és nem csupán tananyagnak, de böngészése közös családi programnak is kiválóan alkalmas.
Az energiacég az óvodákkal, iskolákkal együttműködve már 2008 óta segíti a pedagógusokat az energiatudatos nevelésben, önkéntesei óvodákban, iskolákban és különböző rendezvényeken tartanak az energia világát megismertető interaktív órákat. Az elmúlt években összesen 280 oktatási intézményben - iskolákban és óvodákban - több ezer gyerek vett részt a programban. Az E.ON-nál már több mint 160 munkatárs végezte el az óratartáshoz szükséges képzést. Az óravázlatokat, a hozzá kapcsolódó feladatokat további felhasználásra a pedagógusok az EnergiaKaland weboldalán keresztül ingyenesen letölthetik. Az E.ON most is bíztatja a tanárokat, szülőket, hogy látogassanak el az oldalra és használják az ott található anyagokat, játékokat az otthoni tanuláshoz.
____________
A tavaly az Effekteam Zöld egyensúly díjával elismert program célja, hogy a gyerekeket modern és kreatív eszközökkel energia- és környezettudatosságra nevelje, és segítse őket abban, hogy később felelősen és tudatosan döntsenek a mindennapi életben arról, hogyan használják a rendelkezésükre álló erőforrásokat. A diákok a legfontosabb adatok és tények megismerésén kívül az energia előállításával, elosztásával és felhasználásával kapcsolatos feladatokban virtuális döntéseket is hozhatnak és szembesülhetnek ezek hatásaival is.
Kapcsolódó cikkek
- Gigafelvásárlás az oktatási piacon
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- A MOL Mester-M Díjával jutalmazták a Neumann Társaság alelnökét, Erdősné dr. Németh Ágnest
- Robbanás előtt a digitális képzési szektor
- Az otthoni internetezést segíti tanácsaival az NMHH
- Kríziskezelést feszegető műsor indul az E.ON támogatásával
- Újrahasznosítható csomagolást kapnak a Samsung Lifestyle televíziók
- Jelentős növekedés mérhető az online oktatás területén
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Alienware és a Dell ismét AMD-alapú laptoppal jelentkezik
A Dell Technologies két AMD-alapú gamer laptopot mutatott be, a Dell G15 Ryzen Editiont és az Alienware m15 Ryzen Edition R5-öt. Az Alienware 14 év után először jelentkezett olyan modellel, amelyben AMD processzor dolgozik. Mindkét laptop NVIDIA GeForce RTX 30-as sorozatú videokártyával rendelkezik, és a velük egyidejűleg bemutatott Dell monitorokkal kiegészülve tökéletes gamer állomást alkotnak.
Kárrendezés a technológia uralta jövőben
Baleset egy önvezető autóval, műhibaper a műtétet végző robotasszissztens ellen? A technológia lassan az életünk minden területét átszövi, új kihívásokat teremtve, amelyek egy részére a biztosítóknak is reagálniuk kell. Szinte biztos, hogy a technológiai fejlődés következtében tíz év múlva egészen más kockázatokkal és biztosítási megoldásokkal találkozunk majd. Érdemes már most elgondolkozni azon, hogy a biztosítások területén hogyan alakul át a felelősség kérdésköre. Az Allianz Hungária mindannyiunkat érintő, biztosításszakmai kérdéseket vizsgáló „Biztosítás 2030” nevű sorozatában ezúttal annak jár utána, hogy a gépek vagy az emberek lesznek-e a főszereplők a piacon.
500 éves robotkart és galamb irányította bombát rekonstruáltak
A modern fejlesztéseknek, köztük a 3D-s technológiáknak köszönhetően a múzeumok, laborok és raktárak által rejtett misztikus – és nem ritkán bizarr – kincsek darabokra szedhetők, a legapróbb részletekig kinagyíthatók, vagy ha hiányosak, akár ki is egészíthetők. Ezt követően a tárgyak eddig nem látott titkokat árulnak el magukról, amikből a Viasat History dokumentumcsatorna A legfurcsább dolgok (Strangest Things) című műsorában szemezget április 19-én hétfőn 20 órától.
Már a MOM Parkban is elérhetők az E.ON töltői
Áprilistól 16 új töltőponttal várják az elektromos autók tulajdonosait a MOM Park bevásárlóközpont parkolójában. A központ a korábbi töltőik cseréjével és a további új töltőkkel a megnövekedett ügyféligényekre reagált, hiszen az országos trendet követve a MOM Park látogatói közül is egyre többen rendelkeznek elektromos autóval. A nyilvános töltőket az E.ON telepítette és üzemelteti, és a DrivE.ON applikáción keresztül vehetők igénybe az alkalmazásban megszabott tarifáért. Az energiacég az itt elhelyezett e-töltőkkel együtt már közel 160 nyilvános töltőállomással rendelkezik.
Az Oracle felhőtechnológiája segíti a SailGP versenyzőit
Az Oracle és a SailGP, a vitorlázás első számú versenyligája kibővítette sikeres adatelemző platformját a SailGP második évadára. A SailGP az Oracle Cloud Infrastructure (OCI) felhőszolgáltatását használja arra, hogy valós idejű adatokkal lássa el a liga nyolc csapatát, valamint a partnereket és rajongókat világszerte. A második szezonban az új funkciók javítják a csapatok teljesítményét és a rajongók számára izgalmas, fedélzeti betekintést nyújtanak az eseményekről.