Az LG és a Magna közös vállalkozást jelentett be

forrás: Prím Online, 2020. december 28. 09:42

Az LG Electronics (LG) és a Magna International Inc. (Magna) bejelentették, hogy közös vállalkozást hoznak létre, amely elektromotorokat, invertereket, fedélzeti akkumulátorokat és — néhány autógyártó számára — ehhez kapcsolódó elektromosjármű-rendszereket gyárt majd, támogatva az elektromos járművek felé történő globális elmozdulást. Az új cég, amely előzetesen az LG Magna e-Powertrain nevet kapta, a Magna autóipari és elektromos erőátviteli rendszerek terén felhalmozott tudását az LG elektromotor- és inverteralkatrészek fejlesztésében szerzett tapasztalataival ötvözi, felgyorsítva mindkét partner növekedését az elektromos meghajtású járművek piacán.

A közös vállalkozás lehetővé teszi, hogy a két fél a meglévő technológiákra, mérnöki kapacitásra és kiépített globális hálózatra építve tovább bővítse elektromos meghajtású járművekhez kapcsolódó termékkínálatát. Az elektromotorok, inverterek és elektromosjármű-rendszerek piacán jelentős növekedés várható az elkövetkező 10 évben, a közös vállalkozás pedig ezt a gyorsan növekvő globális piacot célozza majd világszínvonalú portfóliójával. 

 

Az LG az elektromosjármű-alkatrészek fejlesztésében elsősorban a Chevrolet Bolt és a Jaguar I-PACE modellek kapcsán szerzett tapasztalatot. Míg az LG az együttműködés keretében a Magna piacra lépését és az elektromos alkatrészek gyártását segíti, a szoftver- és rendszerintegrációval kapcsolatos ismereteket a Magna biztosítja. A közös vállalkozás lehetővé teszi, hogy a vásárlók megbízható alkatrészek teljes kínálatából válogathassanak — és akár egy teljes elektromos meghajtású rendszert adaptáljanak.

 

„Ez az együttműködés teljes mértékben összhangban van stratégiánkkal, amely szerint az elektromosítás élvonalában változatos, világszínvonalú portfólióval kívánjuk támogatni az autógyártókat” — mondta a Magna elnöke és nemrégiben kinevezett vezérigazgatója, Swamy Kotagiri. „Erősségeink egyesítésétől azt várjuk, hogy befektetéseink hatékonyabbá válnak, piacra lépésünk pedig felgyorsul, miközben továbbra is profitálunk az elektromos meghajtású járművek piacán tapasztalható növekedésből.”

 

 

„A gyártóknak folyamatosan dolgozniuk kell azon, hogy megtartsák vezető szerepüket az elektromosítás versenyében, e megállapodás révén pedig az LG járműalkatrész üzletága egy olyan új fejezetébe lép, amelyben hatalmas növekedési potenciál van” — mondta Dr. Kim Jin-yong, az LG járműalkatrész üzletágának elnöke. „Úgy gondoljuk, hogy házon belüli hozzáértésünk és a Magna széleskörű tapasztalata együtt gyorsabban változtatja majd meg az elektromos járművek piacát, mint ha erre külön-külön törekednénk.” 

 

A közös vállalkozás alá több mint 1000 alkalmazott tartozik majd az LG telephelyein az Egyesült Államokban, Dél-Koreában és Kínában.

 

A tranzakció várhatóan 2021 júliusában zárul le olyan szükséges feltételek megvalósulása után, mint az LG részvényeseinek jóváhagyása és a hatósági engedélyek beszerzése.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05