Azon dolgozik egy magyar, hogy mudi, puli és border collie LEGO figura is készüljön
Különleges játék kutyafuttatót és új kutya figurákat is tervezett egy fiatal magyar formatervező mérnök. Szalay Péternek tízezer támogatói szavazatra lenne szüksége ahhoz, hogy megvalósíthassa gyermekkori álmát és igazi LEGO tervező legyen. Fotón mutatjuk a különleges játék látványterveit.
Szalay Péter hamarosan apuka lesz és úgy érzi, most van még ideje arra, hogy sikerre vigye saját tervezésű kreatív LEGO kutyafuttató játékát, amelyet két kiskutyája inspirált: a Stencil nevű Border Collie és az Akril névre hallgató keverék eb. A magyar mérnök LEGO ötletére a regisztrációt követően ingyenesen lehet szavazni, így támogatva a megvalósulását: https://ideas.lego.com/projects/ecdd9c17-3ec3-4663-9179-16edffc9ce79
„Gyerekkorom óta hobbim a LEGO. A kutyákról szóló LEGO Ideas projektem nagyon jól jellemez engem, mindent tartalmaz, amit szeretek. Ez egy hatalmas álmom. Immár több mint 3 ezer szavazatnál tartok. A támogatók visszajelzései nagyon-nagyon pozitívak. Szerintem nagyszerű szórakozás lehet a gyerekek számára, mert interaktív, és jó lenne több LEGO kutyafigura közül választani” – fogalmazott Szalay Péter, aki nagyon szeretné, ha a LEGO részéről eddig gyártott husky, német juhász, tacskó, dalmata és francia bulldog kutyafigurák mellett a border collie, az ausztrál juhász, a skót juhász, a dobermann, a berni pásztor, a szamojéd, a shiba inu, és a magyar vizsla, mudi vagy puli is megjelenjen a dán játékcég kínálatában. Ezért alkotta meg Lego kutyafuttató szettjét.
A hétköznapokban Péter a 3D modellezéssel, 3D szkenneléssel és 3D nyomtatással foglalkozó Basiliskus cég projektmenedzsere, 34 éves. Decemberre várja párjával, Évával első gyermekét, de így is rengeteg időt fektetett az ötlete kidolgozásába.
„3D szkenneltem, 3D nyomtattam, sok-sok óra digitális tervezés és animáció van benne. A munkám során elkészítettem már műtárgyak másolatait, múzeumi maketteket, ékszerész gyűrűket, dolgoztam a Mi kis falunk sorozat intróján is, ám ez a LEGO kutyafuttató szett semmihez sem hasonlítható” – hangsúlyozta Szalay Péter, aki azért nem gondolkodott el a játék saját gyártásán, mert a 3D nyomtatás drága, nem versenyezhet a LEGO minőségi fröccsöntésével és kereskedelmi lehetőségeivel.
„Az alapot egy olyan szoftverrel terveztem, amiben szinte minden LEGO alkatrész megtalálható, kivéve az állatokat. Létezik egy LEGO Ideas szabály, amely kizárólag a meglévő formák használatát engedélyezi, így a kutyák számára ez óriási korlátozás. Megvettem minden létező LEGO kutyafigurát, és próbáltam kideríteni, milyen fajták illenek hozzájuk. Például a husky formája hasonlít a Border Collie-hoz, így 3D-s szkennelést végeztem a kutyuson, és a párom segítségével egy speciális, 3D tervező szoftverrel kifestettük őket. Ha az ötletem nyerne, a LEGO minden bizonnyal több fajta kutyafigurát gyártana” – mondta lelkesen Szalay Péter, aki tudja, hogy még számos akadállyal kell megküzdenie, ám töretlenül bízik abban, hogy civilként élni tud a lehetőséggel, így kutyás játékával megvalósíthatja álmát, és másoknak is örömet okozhat azáltal, hogy LEGO tervezővé válik.
Amennyiben Péter a közönség segítségével eléri a 10 ezer támogató szavazatot, akkor a végső döntést a gyártásról a LEGO értékelő szakemberei mondják majd ki. A magyar mérnök bizakodó, hisz a „csodában”, hogy a párjával közösen készített alkotása hamarosan bekerül a dán játékcég kínálatába.
Szalay Péter korábbi munkáit itt tekintheti meg.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
- 3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe
- 3D nyomtatás alkalmazása a prototípus és a nagyszéria közötti feladatoknál is
- 3D nyomtatással készülnek a személyre szabott szemüvegkeretek
- A Formlabs palettája két új termékkel bővül
- 3D nyomtatás és tervezés a gyakorlatban
- Hazai vállalat az újgenerációs ipari technológiák nemzetközi élvonalában
- Azonnali megoldás az alkatrészhiányra
- Magyar fiatal fotói a LEGO Star Wars kampányban
- A Xerox és az NPS a 3D nyomtatás terén mélyíti együttműködését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Öt alkalommal lehet megnézni a Neumann-család relikviáit
A Neumann János születésének 120. évfordulóját köszöntő #neumann120 jubileumi év keretében a digitális számítógépek működési elveit kidolgozó tudós szülői és nagyszülői házának képzőművészeti és iparművészeti értékkel bíró műtárgyait mutatják be a Neumann-miliő emlékkiállításon. A számos unikális ritkaságot rejtő kollekciót 2023. április végéig öt alkalommal tekintheti meg a nagyközönség, méghozzá Neumann egykori alma materében, a Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium dísztermében. A tárlaton festmények, grafikák, fotók, bútorok, tárgyak, egymással összefüggő rendszere mutatja be a századforduló nagypolgári családjának művészetpártoló szellemiségét – az enteriőrt a Neumann Társaság friss tablósora egészíti ki a világhírű tudós pályájáról.
A Kingston FURY tovább színesíti a DDR5 termékcsalád megjelenését
A memóriatermékek és technológiai megoldások terén globális piacvezető Kingston Technology Company, Inc. nagy teljesítményű memóriatermékeket gyártó részlege, a Kingston FURY fehér hőelosztóval ellátott modellekkel egészítette ki díjnyertes Kingston FURY DDR5 memóriamodul-családját, még több lehetőséget biztosítva azok számára, akik minden szempontból kiemelkedő rendszert kívánnak építeni.
A tévé továbbra is stabil társ a háztartásokban
A tévénézési szokások generációról generációra változnak, de a televíziók helye egyelőre megingathatatlannak tűnik a háztartásokban – derül ki a Samsung reprezentatív felméréséből*. Azonban egyre bővül azon szituációk és tevékenységek köre, ahogyan és amikor bekapcsoljuk a készüléket.
A mesterséges intelligencia felhasználását kutatják a Széchenyi-egyetem doktoranduszai
A győri Széchenyi István Egyetem angol nyelvű doktori programja aktuális kihívásokra fókuszáló, a gazdasági életben jól használható tudást kínál doktoranduszai számára. Az intézmény és az Upscale szoftverfejlesztő vállalkozás együttműködésében a mesterséges intelligencia legkülönbözőbb felhasználási területeit kutatják a hallgatók, akik így valós vállalati problémákon keresztül bővíthetik gyakorlati ismereteiket, míg a cég akadémiai igényességű kutatási háttérrel gazdagodik. A doktoranduszok többek között a partner kanadai piacra lépését és a pénzügyi csalások megelőzésének lehetőségeit vizsgálták. A kutatások részletes bemutatása itt olvasható.
Új Dell eszközök hibrid munkavégzéshez
A Dell Technologies bemutatta legújabb üzleti portfólióját, amely a hibrid munkavégzéshez nyújt a végfelhasználóknak megoldásokat.