IDC DevOps üzleti találkozó
Az IDC február 15-én tartotta DevOps témájú üzleti reggelijét, melyen számos vállalat informatikai vezetője vett részt Budapesten.
A piaci nyomás és a kapcsolódó technológiák – a felhő, a mobilitás, a big data/analitika és a közösségi média – rendkívül gyors ütemben emeli mind magasabbra a lécet a szoftveralkalmazások bevezetésnek sebessége terén. A szoftverek egyre kritikusabb szerepet játszanak a fenntartható versenyelőny megszerzésében, az IT-szervezeteknek pedig folyamatosan, ugyanakkor gyorsabban, jobb minőségben és biztonságosabban kell rendelkezésre bocsátaniuk az ügyfelek szükségleteihez igazodó funkciókat. Minden szempontból erősödő nyomás nehezedik az informatikai felsővezetőkre az IT-szolgáltatások nyújtása terén.
A fentiekkel összhangban az automatizáció, a felhőplatformok, az agilis módszertan és a folyamatok szabványosítása átalakítja az üzleti, a fejlesztő, a tesztelő és az üzemeltető csapatok szerepköreit és feladatait. Az átalakulás jelentős szervezeti és kulturális változtatásokat tesz szükségessé, amely a DevOps IT módszertan vállalati meghonosításában képződik le. A DevOps üzleti, folyamatbeli és technológiai értéket kínál, és számos markáns előnnyel támogatja az ügyfelek igényeire szabott szolgáltatásnyújtást és – végül, de nem utolsósorban – a gyorsabb piacra lépést.
Ilosvai Péter, az IDC tanácsadási és IEP programokért felelős CEE régióbeli igazgatója előadásában a következő kérdésekre adott kézzelfogható válaszokat:
- Miért gátolja a hagyományos szervezet a vállalatokat piaci bevezetési idejük rövidítésében?
- Mi az oka annak, hogy a folyamatok átszervezésével már nem lehet javítani a helyzeten?
- Miért mondjuk azt, hogy a jövő nem a szoftver-, hanem a rendszerfejlesztésé?
- Hogyan lehet egy cég még agilisabb, és miként érhet véget az üzlet, az IT, a fejlesztés és az üzemeltetés közötti anakronisztikus küzdelem?
- Készen állunk-e arra, hogy az IT-t feje tetejére állítva megvalósítsa a DevOps forradalmát?
Az előadást követő beszélgetés során az előadó és a résztvevők megpróbálták körül járni és elemezni, milyen érettségi szakaszban tartanak a hazai vállalatok a DevOps megvalósításában.
Kapcsolódó cikkek
- További összeolvadások és cégfelvásárlások várhatók a globális tech piacon
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- Az IDC MarketScape jelentése a Lexmarkról
- A Fujitsu az élen a menedzselt szolgáltatások európai piacán
- Gartner: végpontvédelemben is a legjobbak között a Trend Micro
- A közép-kelet-európai régió vállalatai a digitális átalakulás útjára lépnek
- 2017 a nyílt forráskód éve – hódít a felhő és a tárolás
- IDC: e-mail-biztonságban a Trend Micro az élen
- Bevezették a világ első szociális és egészségügyi szolgáltatásokat integráló információs rendszerét
- Szilveszterkor várjon a koccintással: 2016 egy másodperccel tovább tart!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A KPMG kiterjeszti együttműködését a Microsofttal
Az új KPMG innovációk többségéhez a Microsoft felhő és mesterséges intelligencia megoldásai adják majd az alapot, segítve a KPMG ügyfeleit a jobb és precízebb döntéshozatalban, a termelékenység növelésében és nagyobb költséghatékonyság elérésében.
Új, kárrendezést egyszerűsítő digitális megoldásokat vezet be az Allianz
Az Allianz ConnX applikációján keresztül elérhető egy távoli videós kárfelvételi szolgáltatás így az ügyfelek mobiltelefonjukon vagy táblagépükön keresztül, néhány egyszerű lépésben, élő kapcsolat mellett oszthatják meg a káreseményről készült felvételeket lakás- és gépjármű kár esetén. Az új Allianz Online kárstátuszkövető alkalmazás pedig a bejelentett károk nyomon követését teszi még könnyebbé és átláthatóbbá.
Robotizált folyamatautomatizációs szolgáltatások a Tech Data kínálatában
Új big data és mesterséges intelligencia alapú szolgáltatásportfóliót tett elérhetővé több európai országban, köztük hazánkban is a Tech Data, miután partneri szerződést kötött a rutinszerű irodai munkafolyamatokat automatizáló Automation Anywhere-rel.
7 egyetemi ötlet kapott 15 millió forintos befektetést a Hiventures-től
7 egyetemi startup ötlet kapott 15 millió forintos inkubációs befektetést az MFB csoporthoz tartozó Hiventures-től az egyre népszerűbb Startup Campus University programban. A december 5-én zárult őszi vállalkozásfejlesztési képzések idén már három partnerrel; a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME), a győri Széchenyi István Egyetemmel (SZIE) és a Magyar Divat & Design Ügynökséggel (HFDA) közösen valósultak meg, és rekord számú jelentkezőt mozgattak meg.
Hello Tomorrow: Négy magyar vállalkozás a világ legígéretesebb deep tech startupjai között
Négy magyar tudományos technológiai vállalkozás is rangos nemzetközi elismerésben részesült, hiszen világszinten több, mint 5000 jelentkező közül bekerültek a „deep tech pioneer”-ek közé a Hello Tomorrow Global Challenge programja keretében. A minősítésnek köszönhetően a Biopesticide, az ITMedicine, a Lupfe és a Jfermi bemutatkozhatnak a világ legfontosabb deep tech seregszemléjén a párizsi Hello Tomorrow Global Summit rendezvényen, jövő márciusban.