Az energiatárolás lehet a válság megoldásának kulcsa
Komoly áttörést hozhatnak az energetikai iparban, mintegy forradalmasíthatják az alternatív források használatát az elektromos energiatárolók. A megújuló energiára való szélesebb körű átállás megvalósulása a fenntarthatóság egy új korszakát jelentené, mindez pedig az energiatárolástól függ; ezért van akkora jelentősége ezeknek a tényleges felhasználásig energiát raktározó egységeknek.
Ahogy a háztartásokban is kulcsfontosságú kérdést jelent a megtermelt energia tárolása, úgy ez a globális gazdaságpolitikai folyamatok meghatározója is egyben. Ahogy az elszabaduló energiárak hatására végbemenő gyors változások szemtanúi lehettünk, éppoly aktivitással kutatják a költséghatékony és környezetbarát jövőbeni alternatívát – a mobiltelefonok és elektromos autók korában az akkumulátorok töltöttsége a legtöbbeknek kulcsprobléma, egyben a jövő legnagyobb feladata is a nagy kapacitású alternatíva megtalálása. Legelterjedtebb változata a megújuló energia felhasználásának a napelemek alkalmazása, a háztartások is elsőszámú választását is ez jelenti. A napenergiával termelt áram is tehát az energiatárolók segítségével raktározható, amik segítségével ez egy későbbi alkalommal előhívható a hálózatból. A Power Charge által biztosított tárolók is ezt a cél szolgálják, munkájuk révén csökkenthetőek a költségek, illetve a szolgáltatóktól való függéstől is mentesítenek, hiszen nagyban önnálósítják a felhasználást.
Az előttünk álló és egyre fokozottabban fenyegető nyersanyaghiány,a klímakatasztrófa, az ellátási láncok működésének akadozása, illetve a lakossági szinten is komolyan érezhető változások együttesen sürgetik a nagy tárolókapacitással működő rendszerek széleskörű elterjedését. Az innovációk segítségével eljöhet a biztos és élhető jövőt jelentő fordulat – az ehhez vezető útról, a jelenlegi rendszerekről, a felmerülő kihívásokról és lehetőségekről a kétnapos Powercharge Energiatárolás Konferencia szakmai előadásain esik szó bővebben.
Kapcsolódó cikkek
- Fiatal klímahősöket látott vendégül a Microsoft budapesti székháza
- Az ipari vállalatok mindössze harmada halad jó úton fenntarthatósági céljai eléréséhez
- 400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével
- Kiválóan teljesítettek a TIER mikromobilitási megoldásai
- Tévesen látják fenntarthatósági törekvéseiket az IT szektor szereplői
- A Continental járművek beltereihez mutat be fenntartható felületi megoldásokat
- Nyakkendő nélkül beszél az UniCredit a fenntarthatóságról
- Milyen fenntarthatósági szempontok befolyásolják az ingatlanpiaci döntéseket?
- A magyarok negyede már fenntarthatóan működő szálláshelyet keres
- Összefognak a nagyágyúk a bolygónkért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan érdemes optimalizálni az agrárvállalatok energiafelhasználását?
Nemcsak a takarmányra igaz, hogy az a legolcsóbb, amit mi magunk termelünk meg, ugyanez érvényes a villamos energia előállítására is. A napelem-beruházás az agrárszektorban rövid távon megtérül, főként hogy a jövőben pályázati forrásokkal is lehet majd számolni, amelyekre már most érdemes felkészülni.
2023-ban tovább zöldíti gépjárműflottáját a vállalat
A fenntarthatóság és környezettudatosság jegyében idén újabb 122 belsőégésű motorral ellátott autóját cseréli le plug-in hibrid és 100%-ban elektromos gépjárművekre a Vodafone Magyarország. A vállalat 2021 szeptemberében kezdte meg a közel 400 autóból álló járműparkjának cseréjét, ezáltal is közelebb kerülve azon vállalásához, hogy 2025-re teljes gépjárműflottája elektromos autóból álljon. A most bejelentett intézkedéssel a Vodafone gépjárműinek közel 80%-a lesz zöld rendszámos és környezetbarát.